Prisijungti
Ieškoti
 Su Atgimimo diena!  Su Atgimimo diena!
 

Su Atgimimo diena!

Rež. Sigutis Jačėnas, Nijolė Jačėnienė

> Žiūrėti filmą 65 min. Filmas skirtas tik asmeninei peržiūrai.
 Su Atgimimo diena!  Su Atgimimo diena!
 
Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!
Dalintis per:

Filmo aprašymas:

2011 m. Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus parengtos fotografijų parodos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejui, lankstinuke rašoma: „1991 m. kovo 10-osios rytą Vilniaus gatves, vedančias į Nepriklausomybės aikštę, užtvindė vaikai su vėjo malūnėliais. Jie tarsi tapo 1991-ųjų kovo šventės, pavadintos „Su Atgimimo diena“, simboliais. Nepriklausomybės aikštėje buvo surengta vaikų linkėjimų Lietuvai akcija. (…) Renginio pabaigoje buvo paskelbta, kad vaikų linkėjimų Lietuvai laiškas yra 72,3 m ilgio...“ 1990–1991 m. TV režisierės Nijolės ir aktoriaus Sigučio Jačėnų šeima rengė LTV laidą „Saulės zuikutis“, kurią vedė duktė Julija, todėl nuolat filmuodavo renginius, kuriuose dalyvaudavo ir jų akimirkas rodydavo savo laidose. Taip buvo ir po 1991-ųjų šventės prie parlamento, tačiau tada laidoje buvo parodytas tik nedidelės trukmės reportažas, o per ilgus dešimtmečius pavyko išsaugoti visą filmuotą dokumentinę medžiagą.

Artėjant reikšmingai sukakčiai – 30-mečiui, kai pirmą kartą šventėme Nepriklausomybės atkūrimo gimtadienį, VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“ ėmėsi iniciatyvos ir sukūrė dokumentinį videofilmą, kuriame greta unikalių, anksčiau nerodytų archyvo vaizdų, yra ir rekordinio vaikų laiško Lietuvai, kurį pavyko surasti Lietuvos nacionalinio muziejaus archyve, piešiniai bei linkėjimai, ir tos ypatingos šventės dalyvių atsiminimai.

Filme dalyvauja: 1991 m. Aukščiausiosios Tarybos Informacijos biuro direktorė Rita Dapkutė-Sproston, gyvenanti Čikagoje (JAV), TV laidos „Tele Bim-Bam“ autorė ir vedėja Neringa Čereškevičienė (Vilnius), TV laidos „Saulės zuikutis“ vedėja Julija Jačėnaitė (Niukaslas prie Taino / JK), TV operatorius Romas Kuprys ir „Keistuolių teatro“ aktorius Robertas Aleksaitis (Vilnius), Šiaulių vaikų popchoro „En-den-du“ įkūrėjas ir tuometinis vadovas Vadimas Kamrazeris bei dainų autorius ir atlikėjas Virgis Stakėnas (Šiauliai). Apie tos šventinės dienos koncerto-akcijos svarbą pasisakė ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, 1991 m. Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas, prof. Vytautas Landsbergis.

Dokumentinio videofilmo „Su Atgimimo diena!“ premjera įvyko 2021 m. kovo 10 d. 18 val. oficialiame Lietuvos Respublikos Seimo YouTube kanale „Atviras Seimas“ ir per televizijos programą „Seimas – tiesiogiai“, todėl tūkstančiai vaikų bei suaugusiųjų iš visos Lietuvos jau turėjo galimybę atpažinti ir pamatyti save, nufilmuotus prieš 30 metų Vilniuje... Projektą iš dalies finansavimo Lietuvos kultūros taryba, rėmėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.

Daugiau Mažiau
Dokumentinis
Dokumentika
2021
01 val. 5 min.
Sigutis Jačėnas
Romas Kuprys
Laurynas Bolnis
Laurynas Bolnis
Sigutis Jačėnas
Svetlana Bolnienė
Kristijonas Lučinskas
Sigutis Jačėnas
Vieno aktoriaus teatras

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2024 © AVAKADEMIJA, VŠĮ

Ši funkcija galima tik prisijungus.
x Prašome patvirtinti jog tikrai norite įsigyti bilietą filmui "..." ir iš Jūsų piniginės bus nuskaityta ... € suma.