Prisijungti
Ieškoti
Amžinoji šviesa Amžinoji šviesa
 

Amžinoji šviesa

Rež. Algimantas Puipa

> Žiūrėti filmą 89 min. Filmas skirtas tik asmeninei peržiūrai.
Amžinoji šviesa Amžinoji šviesa
 
Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!
Dalintis per:

Filmo aprašymas:

Penktojo dešimtmečio pabaiga, pavasario vandenys apsėmė Lietuvos pamario kaimus. Žmonės brenda, plaukia valtimis. Viena valtis į kaimą atvežė kilnojamąjį kiną, rusų kalba parodė pseudoistorinį filmą „Mininas ir Požarskis“. Kartu su rodytojais atplaukė ir jaunoji Amilia, į kurią iškart atkreipė dėmesį ir matininkas Anicetas – nepaisant to, kad jau turi savu jį laikančią Pranę, ir mechanizatorius Zigmas, linksmas žmogelis, painiojantis lietuvių ir rusų kalbų žodžius, tai teigiantis, jog „kolchozams kapec“, tai vėl agituojantis Anicetą už traktorius. Įžeista Pranė bando kartis ar bent pavaizduoti pakaruoklę. Išvis tais neaiškiais laikais -- visi sutrikę. Amilia vis prisimena, kaip per frontą jos akyse žuvo tėvai mokytojai. Milicijos įgaliotinis Piotras Sergejevičius kamuojasi, nesuprasdamas, kur draugai, o kur priešai. Ir tik senasis kaimo filosofas Bernasius iki tam tikro momento nepraranda vilties, ką tik gimusį kumeliuką pavadina Debesiuko vardu.
Aplankęs Amilią tolimame Maldeikių kaime, Anicetas ją nusitempia į miestelį santuokos įregistruoti. Bet šeima nesiklijuoja. Amilės poelgiai nepaaiškinami, kaip jos nelaukta aistra kortų lošimui. Griūvančiame kaime visi girtuokliauja, klusniai vaikšto į sovietinius rinkimus, sielvartauja dėl nulemto arklių, kuriuos, esą pakeis traktoriai, likimo. Traktorius sužaloja Zigmą; atėjęs pagalbos pas Anicetą, jis sužino šeimininką išvažiavus į Rygą – Pranės kritusios karvės mėsos parduoti. Be džiaugsmo, be meilės Amilia palieka namus, netapusius savais, susieina su Zigmu, bet abu, traktoriui įstrigus, žūsta po traukinio ratais. Sukrėstas Anicetas aplanko iliuzinę mirusių žmonių stotelę; paliekame jį drauge su nelinksma perspektyva, sėdintį greta kaimo namelio silueto, įaugusio į baisią blokinę kažkokio barako sieną.

Daugiau Mažiau

Vaidina:

Amilią – Virginija Kelmelytė, Pranę – Daiva Stubraitė, Anicetą Kiburį – Vidas Petkevičius, Zigmą – Kostas Smoriginas, Bernasių – Vladas Tamošiūnas, Amilios tetą -- Olita Dautartaitė, Julių, kino mechaniką, -- Povilas Budrys, apylinkės tarybos pirmininką -- Eligijus Bukaitis, Feliksą -- Raimundas Šližys, Piotrą Sergejevičių -- Povilas Stankus, Šavelį -- Augustas Šavelis; Violeta Podolskaitė, Gediminas Pranckūnas, Algimantas Voščikas, P.Dirginčius, J.Grigaliūnas, I.Jasukėnas, I.Nedzveckas, J.Stonkus, A.Šimanskis ir kt.

Daugiau Mažiau
Lietuva
Vaidybinis
Drama
1987
01 val. 29 min.
Rimantas Šavelis
Rimantas Juodvalkis
Galius Kličius
Irena Vabalienė
Juozas Širvinskas
Povilas Budrys
Eligijus Bukaitis
Olita Dautartaitė
Virginija Kelmelytė
Vidas Petkevičius
Augustas Šavelis
Raimundas Šližys
Kostas Smoriginas
Povilas Stankus
Daiva Stubraitė
Vladas Tamošiūnas
Daugiau Mažiau
Lietuvos kino studija

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2024 © AVAKADEMIJA, VŠĮ

Ši funkcija galima tik prisijungus.
x Prašome patvirtinti jog tikrai norite įsigyti bilietą filmui "..." ir iš Jūsų piniginės bus nuskaityta ... € suma.