Prisijungti
Ieškoti
Bille Bille
 

Bille

Rež. Inara Kolmana

> Žiūrėti filmą 103 min. Filmas skirtas tik asmeninei peržiūrai.
Bille Bille
 
Filmo subtitrai  :  lietuvių, anglų
Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!
Dalintis per:Filmo aprašymas:

Filmas, paremtas populiarios latvių rašytojos, Nobelio premijos nominantės Vizmos Belševicos bestseleriu tapusia autobiografine trilogija „Bille“, leidžia žiūrovui pasinerti į nuotykius, kuriuos patiria guvi maža mergaičiukė Bilė, tyrinėjanti ją supantį spalvingą pasaulį ir žmones vėlyvaisiais ketvirtojo dešimtmečio metais Latvijoje – vienoje iš labiausiai klestinčių to metų Europos šalių. Istorija, susijusi su nūdiena.

Šešiametė Bilė gyvena pasaulyje, kuriame turtingieji ir vargšai vaikšto skirtingomis gatvėmis. Bilė išmoko susitaikyti su nepriteklium, tačiau tik ne su motiniškos meilės stoka. Suaugusieji nesiliaudami prikaišioja, kad ji yra kvailokas vaikas ir kad iš jos nieko gera neišeis. Toks elgesys labai skaudina Bilę, tačiau ji turi svajonę įrodyti esanti šio to verta ir išsivaduoti iš nepilnavertiškumo pančių. Kai jai tenka dar kartą nusivilti ir pasijusti prislėgtai dėl saugusiųjų požiūrio, ji ryžtingai, su kitais kiemo vaikais, leidžiasi keliauti į svajonių šalį Kokeiną, apie kurią girdėjo iš savo močiutės. Namai ten pastatyti iš imbierinių meduolių, langai – iš vaisinių saldainių, ten teka limonado upės, o tiltai – šokoladiniai. Mergaitė tiki, kad yra tokia svajonių šalis. Jos kelionės metu tarpusavy kaitaliojasi nuotykiai ir jos pačios vaizduotės bei svajonių prisiminimų nuotrupos ir vizijos.


„Bille“ yra filmas visai šeimai, paskleidžiantis iš didžiųjų ekranų vaikystės jaudulį. Gerai nuteikianti sąmojinga vaiko pereinamojo amžiaus ir asmenybės formavimosi istorija, rezonuojanti šiuolaikiniame pasaulyje ir iškelianti universaliąsias tolerancijos, ištvermės ir savigarbos vertybes. Bilė suranda savo kelią. Mažoji Bilė išaugo ir tapo garsia Nobelio premijos nominante, rašytoja Vizma Belševica. Filmas siunčia įkvepiančią žinią – svajonės pildosi.

Daugiau Mažiau
Latvija, Lietuva, Čekija
Vaidybinis
Drama
2018
01 val. 43 min.
Rūta Kronberga
Elina Vane
Arturs Skrastins
Janis Juhnevics
Marta Romanova-Jēkabsone
Arūnas Stoškus
Kęstutis Petrulis
Dagmar Sedlačkova
Michail Kreček

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2024 © AVAKADEMIJA, VŠĮ

Atsiprašome, šiuo metu kūrinio prieiga Jums yra negalima dėl prodiuserio pasirinkto geografinio apribojimo.
Ši funkcija galima tik prisijungus.
x Prašome patvirtinti jog tikrai norite įsigyti bilietą filmui "..." ir iš Jūsų piniginės bus nuskaityta ... € suma.