Birželis, vasaros pradžia

Rež. Vabalas Raimondas

Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!

Filmo aprašymas:

Viena para mažame miestelyje ant Nemuno vingio. Vieninteliame gamybiniame objekte – lentpjūvėje, kuriai vadovauja inžinierius Stasys Jurgaitis, nelinksmos nuotaikos: Vilnius pristabdė plėtimosi projektą, už kurį seniai kovota. Pinigų darbininkams nėra (Stasys: „Bankas tuščias, mažai šnapso geriam“). Apsilanko naujas tresto valdytojas Naujokaitis, kaip tik pasiryžęs kurti technologinį kombinatą ir tuo pačiu nušluoti pusę senovinio miestelio. Gastrolių atvyksta teatras, kuriame karjeros nepadarė iš čia kilusi Laima. Bet primą ištiko nelaimingas atsitikimas, ir buvusiai Stasio merginai Laimai, kamuojamai abejonių, teks repetuoti Žaną J.Anouille‘o „Vyturyje“. Repeticija pasisekė, aktorė nebeišeis iš teatro. Mažytės dramos tą dieną lydi ir kitus filmo veikėjus – pasimetusį vietinį kunigą, rutinai pasidavusį gydytoją Balį, išgėrusį kaip tik tada, kai jo pagalba buvo reikalinga lentpjūvėje sužeistam Stepui, vyresniojo Jurgaičio dainuoti mokytą Sigutę, neįsitikinusią, ar stoti į Konservatoriją, pavyduliaujančią Stasio kolegę Angelę. Stasį Jurgaitį persekioja arogantiškas radijo korespondentas, bet iš direktoriaus lūpų išgirsta tik ironišką sakmę apie mergelę, klausiusią žynio ateities ir išgirdusią, kad bus baisiausia: „Niekas nepasikeis“. Moderniškas garlaivis baigiamajame kadre, kaip visuomet, plaukia pro šalį.

Daugiau Mažiau

Vaidina:

Stasį Jurgaitį – Vytautas Tomkus, jo tėvą – Gediminas Karka, Laimą – Elvyra Žebertavičiūtė, jos motiną – Kazimiera Kymantaitė, Angelę – Danutė Juronytė, Naujokaitį – Juozas Budraitis, Balį – Audris Chadaravičius, Liudą – Aldona Jodkaitė, Sigutę, jos dukterį, -- Julija Kavaliauskaitė, kunigą – Algimantas Masiulis, režisierių – Steponas Kosmauskas, Jonę, sekretorę, -- Lilija Mulevičiūtė, Balčiūną, radijo korespondentą, – Povilas Gaidys, Stepą Kežį – Algirdas Šemeškevičius, Povilą -- Juozas Jaruševičius, teatro administratorių – Rimgaudas Karvelis; Vytautas Eidukaitis, Henrika Hokušaitė, Vladas Jurkūnas, Antanas Mackevičius, Algimantas Mažuolis, Stasys Paska, Stasys Ratkevičius, Juozas Urmanavičius, Tomas Vaisieta, Stasys Čaikauskas, Algis Kybartas, Regina Varnaitė ir kt.

Daugiau Mažiau
Vaidybinis
Drama
1969
01 val. 40 min.
Meras Icchokas
Vabalas Raimondas
Abaronas Jonas
Araminas Algirdas
Čeičytė Juzefa
Antanavičius Valentinas
Apanavičius Algimantas
Budraitis Juozas
Čaikauskas Stasys
Chadaravičius Audris
Eidukaitis Vytautas
Gaidys Povilas
Hokušaitė Henrika
Jaruševičius Juozas
Jodkaitė Aldona
Jurkūnas Vladas
Juronytė Danutė
Karka Gediminas
Kavaliauskaitė Julija
Kosmauskas Steponas
Kybartas Algis
Kymantaitė Kazimiera
Mackevičius Antanas
Masiulis Algimantas
Mažuolis Algimantas
Mulevičiūtė Lilija
Paska Stasys
Ratkevičius Stasys
Šemeškevičius Algirdas
Tomkus Vytautas
Urmanavičius Juozas
Vaisieta Tomas
Varnaitė Regina
Žebertavičiūtė Elvyra
Daugiau Mažiau
Lietuvos kino studija

Parsisiųskite

Parsisiųskite "Kino fondas" mobiliąją programėlę iOS ir Android operacinės sistemos įrenginiams (telefonams, planšetėms).

Parsisiųskite:

App store App store

Projekto vykdytojas

Projekto partneris


2014-2017 © AVAKA