Prisijungti
Ieškoti
Dangaus šešėlis I dalis Dangaus šešėlis I dalis
 

Dangaus šešėlis I dalis

Rež. Romas Lileikis

> Žiūrėti filmą 59 min. Filmas skirtas tik asmeninei peržiūrai.
Dangaus šešėlis I dalis Dangaus šešėlis I dalis
 
Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!
Dalintis per:

Filmo bilietas apmokant pinigine
 
1.49 €
Filmą galite žiūrėti 24 val. neribotą kiekį kartų
Pirkti
Filmo bilietas
 
1.49 €
Filmą galite žiūrėti 24 val. neribotą kiekį kartų
Pirkti
Turite nuolaidos kodą?

Įveskite ir žiūrėkite šį filmą nemokamai.
Pirkti/panaudoti nuolaidos kodą galima tik prisijungus prie KINO FONDO vartotojo aplinkos.

Filmo aprašymas:

Lietuvos kultūra jau daugiau nei šimtas metų yra pažymėta MKČ ženklu. Kompozitorius, dailininkas, genijus, beprotis, žmogus stovėjęs prie tautinės valstybės ištakų – padovanojo Lietuvai naują erdvę, kontekstą, naują savivoką - padovanojo visatą. Šis vienas raiškiausių Lietuvos architektų, projektavęs „Tautos namus“, eskizavęs gausybę tiltų, jungiančius praeitį ir ateitį, idėją ir materiją – mirė jaunas, apleistas, mažai žinomas, savo būties šleifu apgaubdamas net reliatyvumo teorijos demiurgą Albertą Einšteiną.
Mažai kas girdėjo, kad MKČ senelis jodinėjo ant asilo, į pasaulį žiūrėdamas pro mėlynus akinius, apie šeimos vengriškos kilmės mitus, apie tai, kad Kastukas savo mamai iš Vokietijos lauktuvių vis veždavo kavos pupelių... Gausybė spalvų šio žmogaus sielos molberte, tapusių atskaitos taškais, būties motyvais jo sode užaugusiai genčiai. Tai žmonės, kurių jis nepažinojo, tai žmonės, kurie žinojo jį, žmonės, kurie gimė augo ir seno jausdami MKČ erdvės atspindžius.
Pagrindinis filmo personažas – talentingas pianistas Rokas Zubovas – kompozitoriaus ir dailininko M.K.Čiurlionio vaikaitis keliauja per gentį ieškodamas „Juratės“ (muzikinė poema) pilies atšvaitų, „didžiojo sprogimo“ skeveldrų, savo identiteto ištakų. Jo adresatas - Čiurlionio namų palikuonys, kai kurie jau stebintys besileidžiančią savo gyvenimo saulę, likimų išblaškyti žemėje: Dana Zakienė, Vytenis Čiurlionis, Juris Čiurlionis, Gediminas Žukauskas, Gintaras Žukauskas, Dalia Palukaitienė, Ariana Čiurlionytė, Jonas Čiurlionis, Ona Servaitė, Kastis Zakys...kiti, gyvenantys Plungėje ir Čikagoje, Kaune, Pavilnyje, Klivlende, Vilniuje, savo lemtimi pajutę dangaus alsavimą.
Idealo ir realybės konfliktas, prieštaravimas tarp kūrybos ir vartotojiškumo, ilgesys, kuriuo išgrįstas kelias, priešprieša savas – svetimas, į kuria remiasi namai - tai ne tik Čiurlionių šeimos žymė, o tai kas atstovauja dabartinę Lietuvos dvasinę situaciją.
Tai juodai baltas filmas su spalvotais dailininko paveikslų intarpais; M.K.Čiurlionio fotografuotos nuotraukos, juostoje užfiksuotos vaikystės vietos, filmuoti fragmentai iš lėktuvo. Filme gausu kompozitoriaus laiškų bei muzikos.

Daugiau Mažiau
Lietuva
Dokumentinis
Dokumentika
2008
0 val. 59 min.
Audrius Kemežys
Vytenis Lingys
Kipras Mašanauskas
Kęstutis Petrulis
Arūnas Stoškus
Studija 2

Susiję filmai

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2024 © AVAKADEMIJA, VŠĮ

Ši funkcija galima tik prisijungus.
x Prašome patvirtinti jog tikrai norite įsigyti bilietą filmui "..." ir iš Jūsų piniginės bus nuskaityta ... € suma.