Dzūkijos jautis

Rež. Mikuta Linas

57 min.
Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!

Filmo aprašymas:

“Dzūkijos Jautis” – filmas apie kasdien nykstantį lietuvišką kaimą. Kaimą, sužalotą sovietinės praeities, bet išlaikiusį senąją, archaišką pasaulėjautą. Per vieną iš jo gyventojų – Joną (arba “Jautį” – taip jį vadina kaimelio gyventojai) vedama siužetinė linija pasakoja apie žmones, užstrigusius pasaulyje tarp degradacijos ir šventumo.

Tai – kitas pasaulis. Pasaulis toli nuo didmieščių triukšmo ir vadinamosios „moderniosios kultūros“. Pasaulis sutvertas Dievo, o ne žmogaus. Tokiame pasaulyje gyvena Jonas arba „Jautis“ (tokią pravardę jam davė kaimiečiai dėl gandų apie jo neįtikėtiną jėgą). Tvirtais ir neskubriais žingsniais jis keliauja per savo paprastą gyvenimą, primindamas šiuolaikiniam nūdienos žmogui jo trapumą bei laikinumą. Atskleisdamas pasaulį, kur gyvenimas ir mirtis, džiaugsmas ir liūdesys, jėga ir negalia visą laiką egzistuoja drauge ir yra neatskiriami. Pasaulį, bebaigiantį užsipildyti apokaliptinėmis vizijomis ir neišvengiamos pabaigos nuojauta.

Apie režisierių:

Linas Mikuta gimė 1980 metais Klaipėdoje.
2003 metais baigė Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademiją, teatro režisūros specialybę.
2005 – 2008 metais dirbo režisieriaus asistentu Lietuvos Operos ir Baleto teatre su tokiais režisieriais kaip Robert Wilson („St.John’s Passion“), Anthony Minghela („Madam Butterfly“), Eimuntas Nekrošius („Die Walkure“), Francesca Zambello („Mažasis Princas“), Johnatan Miller („Traviata“), Dalia Ibelhauptaitė („La forza del destino“).
2006 metais Linas Mikuta stažavosi Oper Frankfurt teatre, Vokietijoje, dirbo Tel Aviv –Yafo Operos teatre statant „La forza del destino“, 2008.
Nuo 2009-ųjų metų Linas Mikuta pradeda dirbti su kino projektais. Tais pačiais metais sukuria trumpametražinio vaidybinio filmo scenarijų „Nieko nematau“, kuris užima pirmąją vietą SKALVIJOS kino centro organizuotame scenarijaus konkurse. 2010 metais kartu su Kristina Sereikaite režisuoja trumpametražinį vaidybinį filmą „Nevykęs scenarijus“, kuris buvo rodomas Lietuvos ir užsienio kino festivaliuose.

Daugiau Mažiau
Dokumentinis
Dokumentika
2013
0 val. 57 min.
Mikuta Linas
Sereikatė Kristina
Mikuta Linas
Sereikatė Kristina
Erik K. Skodvin
Semaškaitė Lina
Gluskinienė Jurga
Monoklis

Parsisiųskite

Parsisiųskite "Kino fondas" mobiliąją programėlę iOS ir Android operacinės sistemos įrenginiams (telefonams, planšetėms).

Parsisiųskite:

App store App store

Projekto vykdytojas

Projekto partneris


2014-2017 © AVAKA