Prisijungti
Ieškoti
Garšva Garšva
 

Garšva

Rež. Taurūnas Baužas

> Žiūrėti filmą 17 min. Filmas skirtas tik asmeninei peržiūrai.
Garšva Garšva
 
Originalo kalba:  Lietuvių Subtitrai:  Anglų
Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!
Dalintis per:

Filmo aprašymas:

Trumpametražis šokio filmas „GARŠVA“ - tai išskirtinis meninis performansas, apjungiantis gyvą atlikimą ir meninį šokio filmą.

F. Kafka, Gėtės „Faustas“, Bulgakovo „Meistras ir Margarita“ – tai tik keletas nemarios pasaulinės klasikos literatūros kūrinių ir garsių autorių, kuriuos, pasitelkiant judesio magiją ir išskirtinius šokio sprendimus, Klaipėdoje kuriančiam choreografui ir režisieriui Taurūnui Baužui jau teko savaip interpretuoti scenoje. Šįkart jis ėmėsi šokio spektaklio-filmo pagal Antano Škėmos kūrinį „Balta drobulė“. Dar įdomu ir tai, kad pagrindinį vaidmenį šiame šokio filme atlieka talentingas šokėjas iš Ukrainos Mykhailo Mordasov.

Apdovanojimai:

Atrinktas į oficialią programą- First-Time Filmmaker Sessions Hosted by @LiftOffGlobalNetwork

Tai – pirmasis lietuviškas avangardinis romanas, kuriame nepateikiama aiški siužetinė linija, vientisas pasakojimas ar intriga, tai – pasąmonės srautas, atskleidžiantis suskilusį dvasinį pasaulį. Veiksmas vystosi pasąmonės srautu, chaotiškai, šokinėja laike - įtraukia mus į dabarties įvykius ir praeities apmąstymus. Tik pasirodžiusi Balta drobulė tapo novatoriškiausia grožinės literatūros knyga, kada nors parašyta lietuviškai.

Tai vieno herojaus pasąmonės srautas. Tas herojus - Antanas Garšva, dirbantis liftininku viename Niujorko viešbutyje. Iš pažiūros jis - tvarkingas darbuotojas, bet viduje verda jausmai ir egzistenciniai klausimai. Darbas ir uniform_a jį bukina, širdyje - kūrybinės kančios, galvoje - suirutė. Regis, jis tuoj išprotės...

Kūrinio autorius Antanas Škėma mėgo modernų meną. Emigravęs į JAV vaidino ir režisavo išeivijos teatro trupėse. Nepaisant to, jog Škėma buvo tikrai talentingas ir išskirtinis kūrėjas, jo parašytos „Baltos drobulės“ net keturis metus niekas nesutiko išleisti. Autoriaus kūryba buvo kritikuojama, pats Škėma sunkiai visa tai išgyveno. Visgi nūdienoje „Balta drobulė“ yra vienas iš labiausiai vertinamų lietuvių literatūros kūrinių, neprarandatis aktualumo ir meninės vertės.

T. Baužo ir plačios kūrybinės komandos interpretacijoje „Balta drobulė“ virto Film noir (pranc. juodasis kinas) elementais persmelktu šokio filmu.

„Nemokėdamas pasakyti kaip jautiesi, kuri taip, tarsi išrėkdamas savo jausmus“, – sako naujojo spektaklio-filmo autorius, choreografas ir režisierius Taurūnas Baužas. Pasak jo, būtent užslėpti tam tikri vidiniai kompleksai ar būsenos dažnai lemia kūrinių ar literatūrinių veikėjų pasirinkimus, kuriuos norisi įkūnyti ar juos savaip interpretuoti scenoje.
Apie asmeninį santykį su išskirtiniu lietuviškos literatūros kūriniu, šiuolaikinių žmonių egzistencines problemas, aktyviai, juodai, baltai- šokio filme GARŠVA.

Daugiau Mažiau
Lietuva
Trumpametražiai filmai
Eksperimentinis
2023
0 val. 17 min.
Taurūnas Baužas
Sergej Bezuglov
Sergej Bezuglov
Aleksandr Popov
Rima Balsienė
Jonas Raudonius
Kristijonas Lučinskas
Mykhailo Mordasov
Tomas Jašinskas
Teorema Teatras Všį
Všį Teorema teatras

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2024 © AVAKADEMIJA, VŠĮ

Ši funkcija galima tik prisijungus.
x Prašome patvirtinti jog tikrai norite įsigyti bilietą filmui "..." ir iš Jūsų piniginės bus nuskaityta ... € suma.