Prisijungti
Ieškoti
Igruški Igruški
 

Igruški

Rež. Lina Lužytė

> Žiūrėti filmą 60 min. Filmas skirtas tik asmeninei peržiūrai.
Igruški Igruški
 
Filmo subtitrai  :  anglų
Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!
Dalintis per:Filmo aprašymas:

Baltarusija. Žlobino miestas. 21 metai po Sovietų Sąjungos griūties.
Daugelis čia išgyvena tik siūdami ir  pardavinėdami pliušinius žaislus. Vieninteliai žaislų pirkėjai – pravažiuojančių traukinių keleiviai. Tačiau priartėti prie traukinio su žaislais prekeiviams yra draudžiama.
Filmas pasakoja paprastų Žlobino miesto gyventojų istorijas. Visi jie gamina žaislus, juos parduoda, šnekasi, išgerinėja, vėl gamina žaislus, dainuoja, pykstasi ir … vėl gamina žaislus. 

ATSILIEPIMAI

“…Lužytei Žlobino gyventojai nėra užtvaro gyventojai. Jai visiškai svetimas noras kažkaip mus pralinksminti, neįžiūrėjau ir kvietimo pramogauti svetimo gyvenimo sąskaita. Lietuviškos dokumentikos, užsukančios pažvelgti, kaip gyvena socialiai pažeidžiamos visuomenės grupės, kontekste „Igruški“ net sutrikdo nykstančiu dokumentinio kino priedermės suvokimu – stengtis pamatyti žmones be išankstinių nuostatų, neprovokuojant ir be tikslo, kad jie yra užprogramuotos žinutės ar moralo transliuotojai. “

Rasa Paukštytė, KINAS

“…Filme yra kažkokio keisto ilgesio, dėl to norisi, kad jis tęstųsi. O ir patys žaislai – lygiai tokie, kokiais buvo nukrautos vaikystės kambarių lentynos. Po tiek laiko filmas tarsi atskleidžia paslaptį, iš kur atsiranda tie bežadžiai personažai.”

Aistė Račaitytė, www.lfc.lt

SVARBIAUSI FESTIVALIAI IR APDOVANOJIMAI

Geriausio dokumentinio filmo apdovanojimas Tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje CineDOC Tbilisi, 2013, Gruzijoje.

Tarptautinis kino festivalis DocumentART, 2013, Vokietija; Krokuvos tarptautinis kino festivalis, 2013 Lenkija; “goEAST” - Centrinės ir Rytų Europos filmų festivalis, 2013, Vokietija; Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis ARTDOCFEST, 2013, Rusija; Amerikos dokumentinių filmų festivalis, 2013, JAV; Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis, “Docudays” 2013, Ukraina.

Daugiau Mažiau
Lietuva
Dokumentinis
Dokumentika
2012
01 val. min.
Lina Lužytė
Vilius Mačiulskis
Audrius Zelenius
Dmitrij Radin
Dagnė Vildžiūnaitė
Lietuvos muzikos ir teatro akademija
Studija Just a Moment

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2024 © AVAKADEMIJA, VŠĮ

Atsiprašome, šiuo metu kūrinio prieiga Jums yra negalima dėl prodiuserio pasirinkto geografinio apribojimo.
Ši funkcija galima tik prisijungus.
x Prašome patvirtinti jog tikrai norite įsigyti bilietą filmui "..." ir iš Jūsų piniginės bus nuskaityta ... € suma.