Prisijungti
Ieškoti
Kažkas atsitiko Kažkas atsitiko
 

Kažkas atsitiko

Rež. Artūras Pozdniakovas

> Žiūrėti filmą 67 min. Filmas skirtas tik asmeninei peržiūrai.
Kažkas atsitiko Kažkas atsitiko
 
Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!
Dalintis per:

Filmo aprašymas:

Trijų tais laikais populiariausių Lietuvoje estradinių grupių, jų „žvaigždžių“ koncertai nufilmuoti ir pateikti ekrane visai nemechaniškai. Pagal pačias individualybes sugrupuota muzika; tie skirsniai turi labai tikslius pavadinimus. Žaidybinio stiliaus bardas V. Kernagis savąjį „santechniko iš Ukmergės“, svajojančio apie visokias egzotiškas jamaikas, įvaizdį sėkmingai puoselėja pirmojoje filmo dalyje „Žaidimai“. Jau šiuose epizoduose pasirodo sąmoningai eklektiška gyvos gamtos ir dekoracijų fragmentų samplaika; kaip ir tolesniame filme neslepiama, o net pabrėžiama, kad čia „filmuojamas kinas“. „Šventės“ – triukšmingo fono koncertas Kalnų parke, kur kaip tik intymiai, tarsi nuo savęs, dainuoja A.Mamontovas ir A.Kaušpėdas. Atlikėjų ir klausytojų nuotaikų sutapimas – iš tiesų šventė ir vieniems, ir kitiems. Pagaliau baigiamoji dalis „Sapnai“, atiduodanti baisoką ekrano erdvę „zombiškam“ A.Kaušpėdo stiliui, logiškai atveda į kuo greičiau nusikratytinos praeities plotmę. Mintis rutuliojasi natūraliai – nuo jaunatviško, šiek tiek „retro“ atspalvio šėlsmo – per minorinį susimąstymą – iki drastiškų nuojautų, apskritai svarbių filme. Visuomenėje „kažkas atsitiko“, o daina tai fiksuoja bei įspėja.
Medžiagos organizavimą skirsniais dar papildo įvairiais amplua vis pasirodantys sąlyginiai nedainuojantys personažai, kaip L.Zmirsko „vadovaujantis darbuotojas“, kurį pradžioje pakalikai sodina nepasodina ant arklio, kuris vėliau bando, miniai niekinančiai švilpiant, lįsti prie A.Mamontovo mikrofono, kuris greičiausiai šmėkščioja ir tarp zombių. Prie sovietų klestinčios senosios kartos mimikrija supriešinama su atviromis jaunimo emocijomis. Filme apstu ironijos ir autoironijos, net parodijinių epizodų iš žinomų filmų: juk tai „tik“ kinas.

Daugiau Mažiau

Vaidina:

„Artelė“ ir Vytautas Kernagis, „Fojė“ ir Andrius Mamontovas, „Antis“ ir Algirdas Kaušpėdas. Vaidina: funkcionierių -- Leonas Zmirskas, vampyrą -- Andrius Šiuša, detektyvą -- Juozas Budraitis; Galina Dauguvietytė, Olegas Ditkovskis, Zenonas Ročys, Robertas Vaidotas, Sigitas Jakubauskas, Donatas Katkus, Alfredas Kareckas, Eduardas Pauliukonis, Sigitas RačkysSigitas Račkys, E.Tauteris ir kt.

Daugiau Mažiau
Lietuva
Vaidybinis
Muzikinis filmas
1986
01 val. 7 min.
Artūras Pozdniakovas
Algimantas Mikutėnas
Viktoras Radzevičius
Galius Kličius
Linas Kriščiūnas
Algirdas Kaušpėdas
Vytautas Kernagis
Andrius Mamontovas
Juozas Budraitis
Galina Dauguvietytė
Sigitas Jakubauskas
Alfredas Kareckas
Donatas Katkus
Algirdas Kaušpėdas
Vytautas Kernagis
Andrius Mamontovas
Eduardas Pauliukonis
Sigitas Račkys
Zenonas Ročys
Andrius Šiuša
Robertas Vaidotas
Leonas Zmirskas
Daugiau Mažiau
Lietuvos kino studija

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2024 © AVAKADEMIJA, VŠĮ

Ši funkcija galima tik prisijungus.
x Prašome patvirtinti jog tikrai norite įsigyti bilietą filmui "..." ir iš Jūsų piniginės bus nuskaityta ... € suma.