Prisijungti
Ieškoti
Kūrybos mįslė Kūrybos mįslė
 

Kūrybos mįslė

Rež. Algirdas Tarvydas

> Žiūrėti filmą 54 min. Filmas skirtas tik asmeninei peržiūrai.
Kūrybos mįslė Kūrybos mįslė
 
Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!
Dalintis per:

Filmo aprašymas:

Filmo idėjos autorė Birutė Karosienė. Filme apie žymią lietuvių skulptorę Dalią Matulaitę – daugelio dekoratyvinių skulptūrų, paminklų, mažosios plastikos autorę – atskleidžiama monumentaliosios skulptūros plastinės ir prasminės kalbos specifika šiuolaikinės ir istorinės erdvės kontekste. Akcentuojamas kūrybos proceso unikalumas, atviras išsisakymas, kūrėjo dialogas su laikmečiu ir senosiomis kultūromis. Siekiama aktyvinti visuomenės kūrybos galias, kultūrinę atmintį ir bendravimą per meną bei kūrybą.

„Režisierius seka skulptorės plėtojamą monumento logiką ir kartu su ja įtvirtina atmintį ženklinančias vertybines vertikales. Keliaujant nuo paminklo prie paminklo išryškėja svarbūs menininkės kūrybos ir asmenybės bruožai: pagarba savo šaknims, kultūrai (ypač ikikrikščioniškai), Lietuvos istorijos ir mitologijos herojų išaukštinimas, kuriančių ir kovojančių moterų monumentali ramybė ir drąsa. Dalia Matulaitė pati yra herojiškų moterų genties atstovė, kurios braižas atpažįstamas kiekviename kūrinyje. Nors pagrindinės filmo herojės yra skulptūros, menininkė tarsi iš naujo režisuoja jų istoriją ir interpretaciją. Kartu su režisieriumi Algirdu Tarvydu Dalia Matulaitė pastatė dar vieną paminklą.“ (zurnalaskinas.lt)

Apie režisierių

Algirdas Tarvydas gimė 1940 m. gruodžio 13 d. Kaune. 1973 m. baigė Kinematografijos institutą Maskvoje (Operatorių fakultetą). 1966 - 1992 dirbo Lietuvos kino studijos operatoriaus asistentu, operatoriumi, režisieriumi. 1968 - 2001 m. nufilmavo 41 dokumentinį filmą, daugybę kino žurnalų ir „Lietuvos kronika“ siužetų. 1991 m. įkūrė bendrovę „Algirdo Tarvydo studija“, 1998 m. – viešąją įstaigą „Dokumentika“.

Algirdas Tarvydas – Lietuvos kinematografininkų sąjungos ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Kuria autorinius dokumentinius filmus, yra jų režisierius, operatorius, scenaristas ir prodiuseris.

2015 metais A. Tarvydui įteiktas Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Daugiau Mažiau
Lietuva
Dokumentinis
Dokumentika
2012
0 val. 54 min.
Algirdas Tarvydas
Algirdas Tarvydas
Algirdo Tarvydo studija

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2024 © AVAKADEMIJA, VŠĮ

Ši funkcija galima tik prisijungus.
x Prašome patvirtinti jog tikrai norite įsigyti bilietą filmui "..." ir iš Jūsų piniginės bus nuskaityta ... € suma.