Prisijungti
Ieškoti
Linksmos istorijos Linksmos istorijos
 

Linksmos istorijos

Rež. Algimantas Kundelis, Gytis Lukšas, Stasys Motiejūnas

> Žiūrėti filmą 79 min. Filmas skirtas tik asmeninei peržiūrai.
Linksmos istorijos Linksmos istorijos
 
Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!
Dalintis per:

Filmo aprašymas:

Vienoje Vilniaus mokykloje vyksta metalo laužo rinkimo vajus. Ši siekiamybė, tie patys personažai, veiksmo vieta sieja visas tris „Linksmų istorijų“ noveles – pokštus, anekdotus.
I novelėje „Nenuorama“ pensininkas profesorius nenužiūrėjo savo anūkės Daivos, pavestos jam saugoti: bandymas su šviečiančia substancija senukui pasirodė įdomesnis. Tuo tarpu dar nesimokanti Daiva piešia spalvotomis kreidutėmis ant šaligatvio ir pastebi įspūdingą metalo laužo krūvą, visą pažymėtą raudonais kryžiukais. Ji parodo „lobį“ kažkokiems vaikams, ir tie dalį išsigabena, nepaisant to, kad savo triūsą buvo pasižymėję visai kiti mažieji kampanijos dalyviai. Kai skirtingų būrių pionieriai pasirodo likusio metalo gabenti, aišku, kyla peštynės.
II novelė „Melagėlis“ – charakterio eskizas. Pasinaudodamas mokykloje vykstančiu šurmuliu dėl metalo laužo, mažasis sukčius Gintas meluoja ir mokytojai, ir tėvams, pats ketindamas ne dirbti, o verčiau pasiausti su draugais.
III novelėje „Telefonas“ neplanuota komedija su metalu, laimė, užbaigiama. „Darbinį auklėjimą“ keičia tokios pat užsitęsusios, neapsieinančios be orkestrų, iškilmės. Daugiausiai metalo surinkę Mikas ir Simas gauna po dovaną – raudoną telefoną. Tačiau Miko prigimtinis smalsumas („Kaip tai padaryta?“) paverčia dovanėlę tik tuo pačiu niekam nereikalingu šlamštu. Antrosios novelės melagėlis Gintas, nutaręs irgi tapti įžymiu „antrinių žaliavų“ rinkėju, gundo smalsius lengvatikius, kad jie dar nežiną, kaip veikia patefonai, šaldytuvai, televizoriai, skalbimo mašinos. „Jūs dar nežinote, kaip padarytas garvežys“, -- sako draugams sumanus, bet suįžūlėjęs Gintas.

Daugiau Mažiau

Vaidina:

Daivą – Daiva Daujotytė, Simą – Alioša Denisovas, Miką – Artūras Pravilonis, Gintą – Serioža Michailovas, Ginto motiną – Gražina Balandytė, Ginto tėvą – Jonas Pakulis, mokytoją – Eugenija Pleškytė, profesorių – Steponas Kosmauskas, dirigentą – Gediminas Girdvainis ir kt.

Daugiau Mažiau
Lietuva
Vaidybinis
Vaikams
1973
01 val. 19 min.
Nikolajus Nosovas
Algimantas Mockus
Antanas Šakalys
Giedrius Kuprevičius
Gražina Balandytė
Daiva Daujotytė
Alioša Denisovas
Gediminas Girdvainis
Steponas Kosmauskas
Serioža Michailovas
Jonas Pakulis
Eugenija Pleškytė
Artūras Pravilonis
Daugiau Mažiau
Lietuvos kino studija

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2024 © AVAKADEMIJA, VŠĮ

Ši funkcija galima tik prisijungus.
x Prašome patvirtinti jog tikrai norite įsigyti bilietą filmui "..." ir iš Jūsų piniginės bus nuskaityta ... € suma.