Prisijungti
Ieškoti
Liuob šokt, liuob dainuot Liuob šokt, liuob dainuot
 

Liuob šokt, liuob dainuot

Rež. Henrikas Šablevičius

> Žiūrėti filmą 11 min. Filmas skirtas tik asmeninei peržiūrai.
Liuob šokt, liuob dainuot Liuob šokt, liuob dainuot
 
Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!
Dalintis per:

Filmo aprašymas:

Filmo herojus – Klaipėdos rajono Gargždų MSV ekskavatorininkas Antanas Baltmiškis. Laisvalaikiu dainuojantis, būgną mušantis, lūpinę armonikėle (viskas iškart)grojantis žemaitis groja vestuvėse ir kitokiose šventėse. Šablevičiui jis atrodo atėjęs iš liaudiško karnavalo stichijos, kuri nepaiso tradicinio žmogaus gyvenimo padalijimo į aukštą ir žemą sferą. Režisierius ir rodo, kaip tos sferos taikiai sugyvena viename žmoguje, bet kartu ir pabando pasišaipyti iš oficialios ideologijos, niveliuojančius visus žmogaus pasireiškimus, jo prisirišimą prie tradicijų. Baltmiškiui grojant Užgavėnių šventėje kaukėti žmonės staiga nusiima kaukes: netikėtai iš už pabaisų, raganų, pamėklių kaukių išnyra jauni, linksmi veidai. Juokas ir tautos dvasia nugali sąlygiškumus. Tai – vienas filmo lygmuo. Kitas – intymesnis – yra pasakojimas apie paprastą žmogų, kuris jaučią trauką muzikai, menui. Kartu su Baltmiškiu ir jo motociklu keliaudamas po vestuves režisierius mums rodo ir neoficiozinę Lietuvą, nesunaikintą kaimą, senas tradicijas ir įspūdingus veidus. Šablevičiaus filmuose kaimas, žemė, vienišas lauke stovintis medis dažnai filmuojami žiemą, kai viskas įgyja pasakos ir stebuklo laukimo atspalvį, o keliu šoliuojantis raitelis atnešti netikėtą žinią. Senoji mitiška kaimo pasaulėjauta tarsi atgyja žiūrovų akyse.

Daugiau Mažiau
Lietuva
Dokumentinis
Dokumentika
1974
0 val. 11 min.
Henrikas Šablevičius
Kornelijus Matuzevičius
Lietuvos kino studija

Parsisiųskite

Parsisiųskite "KINO FONDAS" mobiliąją programėlę iOS ir Android operacinės sistemos įrenginiams (telefonams, planšetėms).

"KINO FONDO" mobilioji programėlė koreguojama, todėl filmai šiuo metu joje neatnaujinami ir yra matomi tik nemokami filmai. 

Parsisiųskite:

App store App store

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto rėmėjas

Projekto rėmėjas


2014-2021 © AVAKA

Ši funkcija galima tik prisijungus.
x Prašome patvirtinti jog tikrai norite įsigyti bilietą filmui "..." ir iš Jūsų piniginės bus nuskaityta ... € suma.