Plaukikė

Rež. Urbonaitė Gabrielė

28 min.
Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!

Filmo aprašymas:

Istorija apie mažas ir dideles baimes, draugystę ir aistrą plaukimui, stipresnę už viską

Smalsi ir lakia vaizduote pasižyminti Grėtė (10 m.) ateina į baseiną tam, kad išmoktų plaukti. Ten ji sutinka profesionalią plaukikę Arielę (19 m.), kurią tėtis, plaukimo treneris Antanas atvedė į baseiną, kai jai tebuvo ketveri. Arielė ruošiasi artėjančiam čempionatui, bet ją neramina nepraeinantis kojos skausmas. Nepaisant amžiaus skirtumo, Grėtė ir Arielė susidraugauja: Arielė padeda Grėtei įveikti šokinėjimo į vandenį baimę ir tampa jos idealu, o Grėtė savo ruožtu primena Arielei ją pačią vaikystėje. Grėtė supažindina Arielę su savo broliu Arielės bendraamžiu Jonu, pradedančiuoju rašytoju, kurio talento neįvertina tėvai ir kurio vienintelė skaitytoja yra sesė Grėtė. Jonas akimirksniu susižavi Ariele, kuri, priešingai nei Jonas, yra jau daug pasiekusi ir pripažinta savo srityje.

Tuo tarpu Arielės kojos skausmas vis stiprėja ir ji išgirsta baisią diagnozę – jai osteosarkoma, viena pikčiausių jaunimui būdingų onkologinių ligų. Jos didžiausia baimė tampa realybe – gali būti, kad Arielė daugiau niekada nebeplauks. Sunkiausiu metu Arielę palaiko ne kas kitas, o Jonas, kuris padeda jai nepalūžti ir suprasti, kad gyvenimas nėra vien plaukimas. Tuo tarpu Arielės istorija įkvepia Joną parašyti kitokią, tamsesnę pasakos apie Undinėlę versiją. Nors ir nebegali treniruotis pati, Arielė sukaupia jėgas ir toliau ateina į baseiną palaikyti Grėtės. Jos triūsas nenueina veltui ir Grėtė, įveikusi šokinėjimo į vandenį baimę, sudalyvauja pirmosiose savo varžybose.

Apdovanojimai

2013 m. Lietuvos kino apdovanojimų "Sidabrinė gervė" laureatas kategorijoje "Metų geriausias trumpametražis vaidybinis filmas".

2013 m. "Vilnius IFF Kino Pavasaris" (Lietuva) "Žiūroviškiausias lietuviškas filmas"

2013 m. "Brest European Short Film Festival" (Prancūzija) "Specialus žiuri komisijos paminėjimas" (Special jury mention)

2013 m. "Women's Independent Film Festival" (Los Angeles, JAV) "Apdovanojimas už nuopelnus" (Award of merit)

2014 m. ''Stockholm International Women's Film Festival - SAGA" (Švedija) "Oficiali festivalio atranka" (Official selection)

Filmas vystytas Berlyno kino festivalio "Berlinale Talents" meistriškumo dirbtuvėse.

Daugiau Mažiau
Vaidybinis
Drama
Vaikams
2013
0 val. 28 min.
Urbonaitė Gabrielė
Lukoševičius Saulius
Houver Nicolas
Galeckaitė Lina
Jakimavičiūtė Aistė
Pico Pablo
Battaglia Christopher
Jocys Jonas
Beleckaitė Ugnė
Gavenonis Dainius
Kuneika Petras
Kuodytė Viktorija
Valadkevičiūtė Eglė
Visockaitė Sonata
Piliponis Justinas
Pilou Films

Parsisiųskite

Parsisiųskite "Kino fondas" mobiliąją programėlę iOS ir Android operacinės sistemos įrenginiams (telefonams, planšetėms).

Parsisiųskite:

App store App store

Projekto vykdytojas

Projekto partneris


2014-2017 © AVAKA