Prisijungti
Ieškoti
Roko maršas (3 dalis) Roko maršas (3 dalis)
 

Roko maršas (3 dalis)

Rež. Dovydas Bluvsteinas , Margarita Starkevičiūtė

> Žiūrėti filmą 60 min. Filmas skirtas tik asmeninei peržiūrai.
Roko maršas (3 dalis) Roko maršas (3 dalis)
 
Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!
Dalintis per:

Filmo aprašymas:

Tai “fluxus” dokumentinis filmas apie jaunimo gyvenimą sovietmečiu. 7 – 8 jame XX a. dešimtmetyje roko muzika buvo uždrausta Lietuvoje. Jaunimas ją klausėsi ir grojo, bet viešų koncertų nebuvo galima rengti. 1985 m. prasidėjus M. Gorbačiovo “perestroikai” požiūris į jaunimo kultūrą, privačias iniciatyvas pasikeitė į teigiamą.

Dokumentiniai kadrai pasakoja apie pirmus viešus roko muzikos koncertus didelėse koncertų arenose. Pirmas Roko maršas per Lietuvą (Vilnius, Šiauliai, Kėdainiai, Tauragė, Kaunas, Klaipėda) vyko 1987 m. liepos 6 d. - liepos 12 d. buvo surengtas naujai įsisteigusio Jaunimo Muzikos Klubo (JMK, Vilnius) ir buvo skirtas paremti Česlovo Kudabos vadovaujamą Lietuvos kultūros fondą, dalyvavo grupės Ad Libitum, Hilda, Katedra, Jumprava (Latvija), Antis.

Nors kai kuriuose miestuose vis dar buvo draudžiama žiūrovams priartėti prie scenos ir jie turėjo stebėti koncertą iš tribūnų, o milicija bandė nuraminti įsijautusius roko muzikos gerbėjus, bet groti jau buvo galima ką nori, išnyko ir privalomi reikalavimai dainų tekstams, muzikantų išvaizdai ir elgesiui scenoje. Po šio Roko maršo įsigaliojo kūrybos laisvė.

Iki Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo 1990 m. kovo 11 d. buvo surengti dar du Roko maršai per Lietuvą 1988 m. drauge su Sąjūdžiu ir 1989 m. drauge su užsienio tautiečiais.

Daugiau Mažiau
Dokumentinis
Dokumentika
1987
01 val. min.
Kaušpėdas Algirdas
Starkevičiūtė Margarita
Pangonytė Laima
Algirdas Kaušpėdas
Ubartas Petras
Starkevičiūtė Margarita

Susiję filmai

Parsisiųskite

Parsisiųskite "KINO FONDAS" mobiliąją programėlę iOS ir Android operacinės sistemos įrenginiams (telefonams, planšetėms).

"KINO FONDO" mobilioji programėlė koreguojama, todėl filmai šiuo metu joje neatnaujinami ir yra matomi tik nemokami filmai. 

Parsisiųskite:

App store App store

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto rėmėjas

Projekto rėmėjas


2014-2020 © AVAKA

Ši funkcija galima tik prisijungus.