Prisijungti
Ieškoti
Šešiolikmečiai, 1 serija Šešiolikmečiai, 1 serija
 

Šešiolikmečiai, 1 serija

Rež. Raimundas Banionis

> Žiūrėti filmą 63 min. Filmas skirtas tik asmeninei peržiūrai.
Šešiolikmečiai, 1 serija Šešiolikmečiai, 1 serija
 
Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!
Dalintis per:

Filmo aprašymas:

I serija
Kaunas, 1940-ųjų gegužis. Girdėti radijo pranešimas apie pergalingus fašistinės Vokietijos armijos žygius po Europą.Vaikai žaidžia mokyklos kieme. Skambutis kviečia juos į pamoką. Gimnazijos direktorius pristato naują mokytoją Draugelį. Direktorius akcentuoja disciplinos svarbą, ir palieka po pamokų nelinkusį paklustį aklam muštrui Lauryną Petronį, klasės pirmūną ir lyderį. Mokytojas Draugelis susipažįsta su mokiniais. Daugelis jų pavadinti Vytautais, nes gimę 1930, jubiliejiniais Vytauto Didžiojo, metais. Beveik visi klasės mokiniai kilę iš neturtingų darbininkų šeimų. Laurynas po pamokų skuba padėti tėvui, kuris po pamainos gamykloje uždarbiauja, darydamas remontus. Vakare namuose susirenka visa Petronių šeima, iš kurios pokalbių paaiškėja nepasitenkinimo „ponų“ valdžia nuotaikos, žavėjimasis tarybine Rusija, „kur darbininkai valdžią paėmę“.
Klasės draugai pasidalinę į dvi tarpusavyje kariaujančias grupuotes. Vienai iš jų vadovauja Laurynas, kitai -- Rapolas. Jų kova dėl lyderystės turi tam tikras taisykles ir garbės kodeksą. Todėl jie gali būti gerais klasės draugais ir padėti vienas kitam, kai reikia (pavyzdžiui, surasti dingusį klasioko šuniuką). Vienas iš grupuočių amžinos nesantaikos objektų – rankinė sirena, kuria Lauryno komanda išbaido benamius gyvūnėlius, kai pasirodo jų gaudytojai. Tinkamai „kovinei formai“ palaikyti vaikai nuolat organizuoja šaudymo iš laidynių treniruotes.
Staugia fabriko sirena. Petronių namuose supranta, kad kažkas atsitiko, ir tėvas namo negrįš. Mama įdeda Laurynui lauknešėlį su maistu, kad šis jį perduotų tėvui. Fabrike vyksta darbininkų streikas. Vaikų į vidų neįleidžia, liepia jiems palikti lauknešėlius su maistu prie fabriko vartų.
Mokykloje Lauryną bara gimnazijos direktorius, kad jo tėvas neatėjo pataisyti suolo. Laurynas teisinasi, kad tėvas dėl tokios priežasties negali atsiprašyti iš darbo fabrike. Direktorius viešai nubaudžia Lauryną – pastato jį į kampą. Vyksta grupuočių lyderių Lauryno ir Rapolo kova – vienas prieš vieną. Laimi Laurynas, bet Rapolas jį vis tiek puola iš pasalų.
Per nelaimingą įvykį darbe žūsta Lodos tėvas. Petronių šeimoje kalbama, kad Lodos tėvas žuvo dėl „šeimininkų, kuriems spjauti į darbo apsaugą“. Tėvas liepia Laurynui pakviesti Lodą gyventi pas juos, nes šis dabar gyvena su teta, kuri labai bjauri ir muša jį. Loda pabėga iš tetos namus, ir apsigyvena čigonų tabore. Mokytojas Draugelis liepia vaikams surasti Lodą, ir prikalbinti jį grįžti į mokyklą. Laurynas pažada jį atvesti.
Klasėje vyksta paskutinė mokslo metų pamoka. Grupuotės ruošiasi „lemiamai kovai“ -- „už visą miestą ir kiemą“. Prasideda vaikų „karas“ -- su žaisliniais ginklais, skydais ir šalmais. O Kaune jau jaučiamos artėjančio tikro karo nuotaikos. Mieste pasirodo rusų kareiviai. Vieną vakarą jie atveža parodyti filmą „Volga, Volga“, kurį susižavėję žiūri vaikai ir suaugę. „Atėjo mūsų šventė“, -- sako Lauryno tėvas, kuris „naujais laikais“ taps profsąjungos lyderiu fabrike, o buvęs skautas, „fašistų pakalikas“, Povilas Jasaitis – komjaunimo sekretoriumi. Iš seanso išeina tik keli „buržuaziniai elementai“.

Daugiau Mažiau

Vaidina:

Stasys Linda, Šarūnas Bartas, Loda – Andrius Rimkus, Andrius Bialobžeskis, Rapolas – Saulius Rutkauskas, Andrius Kairys, „Timpa“ -- Kęstutis Daugirdas, Rytis Paulauskas, „Niurzglys“ -- Saulius Šumanas, Tadas Dilys, Vizbaras – Saulius Repečka, Linas Pečiūra, Lauryno tėvas – Aurimas Babkauskas, Lauryno motina – Aldona Janušauskaitė, Lauryno sesuo Janina – Laura Martinonytė, mokytojas Draugelis – Valdas Jatautis, Povilas Jasaitis – Linas Paugis, Onutė – Ilona Balsytė, Vizbaro tėvas – Jonas Pakulis, gimnazijos direktorius – Vytautas Grigolis. Epizoduose: Eugenija Šulgaitė, Gediminas Karka, Vytautas Paukštė, Algirdas Paulavičius, Albinas Keleris, Viktoras Valašinas, Henrika Hokušaitė, Algirdas Lapėnas, Dainius Svobonas, Gražina Urbonaitė, Rimas Morkūnas, Ramūnas Žilakauskas, Vytautas Eidukaitis, Antanas Barčas, Romualdas Urvinis, D.Kapočiauskas, T.Paura, T.Daugilis, A.Vitkauskas, E.Kunevičius ir kt.

Daugiau Mažiau
Lietuva
Vaidybinis
Drama
1986
01 val. 3 min.
Vytautas Petkevičius
Jonas Tomaševičius
Vanda Survilienė
Galius Kličius
Irena Vabalienė
Faustas Latėnas
Aurimas Babkauskas
Ilona Balsytė
Andrius Bialobžeskis
Kęstutis Daugirdas
Tadas Dilys
Vytautas Grigolis
Aldona Janušauskaitė
Valdemaras Jatautis
Andrius Kairys
Laura Martinonytė
Jonas Pakulis
Linas Paugis
Rytis Paulauskas
Linas Pečiūra
Saulius Repečka
Andrius Rimkus
Saulius Rutkauskas
Saulius Šumanas
Daugiau Mažiau
Lietuvos kino studija

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2024 © AVAKADEMIJA, VŠĮ

Ši funkcija galima tik prisijungus.
x Prašome patvirtinti jog tikrai norite įsigyti bilietą filmui "..." ir iš Jūsų piniginės bus nuskaityta ... € suma.