Prisijungti
Ieškoti
Šešiolikmečiai, 2 serija Šešiolikmečiai, 2 serija
 

Šešiolikmečiai, 2 serija

Rež. Raimundas Banionis

> Žiūrėti filmą 65 min. Filmas skirtas tik asmeninei peržiūrai.
Šešiolikmečiai, 2 serija Šešiolikmečiai, 2 serija
 
Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!
Dalintis per:

Filmo aprašymas:

II serija
Kaunas, 1941-ųjų birželis. Į miestą įžengia vokiečių kareiviai. Laurynas su draugais stebi jų žiaurumus. Vaikai randa rusų armijos paliktus ginklus ir paslėpia juos lentpjūvėje.
1943 rugsėjis. Laurynas valtele plukdo žmones per upę. Ir čia pasireiškia jo geraširdiškumas – už darbą ima „kiek negaila“. Tėvas Petronis slapstosi kaime pas brolį. Janina tampa ryšininke tarp tėvo ir mieste likusios šeimos. Vokiečiai sugauna Janiną, kad išvežtų į darbo stovyklą. Laurynui pasiseka išvaduoti seserį.
Mokykloje vyksta pamoka. Mokytojas Draugelis kalba, kad Lietuva dabar atsidūrusi itin kritiškoje padėtyje. Reikia kelti tautinę, kultūrinę savimonę. Vizbariukas pareiškia griežtas provokiškas nuotaikas. Laurynui tai nepatinka. Mokykloje vokiečiai įrengia ligoninę. Tačiau pamokos dar vis vyksta. Vaikai mato, kaip vokiečiai suima ir išsiveda mokytoją Draugelį. Kalba, kad Vizbariukas jį įskundė, bet Laurynas užstoja klasioką nuo neįrodytų kaltinimų.
Lentpjūvėje kyla gaisras. Grįžęs namo, Laurynas randa policiją. Jie apklausia dėl šio įvykio, ieško Petronių namuose paslėptų ginklų. Išsiveda tėvą. Tardo jį, reikalauja išduoti komjaunuolį Povilą Jasaitį.
Petronių šeimai neleidžiama pasimatyti su tėvu. Laurynas sugalvoja gudrybę: suorganzuoja Vizbariuko „užpuolimą“, ir jį „išgelbėja“. Taip jis susidraugauja su įtakinga ir turtinga Vizbarų šeima. Tėvas Vizbaras išrūpina Laurynui leidimą pasimatymui kalėjime. Prieš eidamas ten, Laurynas su Loda nuvažiuoja dviračiu į kaimą pas dėdę ir Janiną, kad galėtų tėvui perduoti žinias iš „pogrindžio kovų“. Dėdė iškūrena pirtį, vaikinai lieka nakvoti kaime. Girdėti atskrendantys rusų kariniai lėktuvai.
Petronių namuose pasirodo P.Jasaitis su bendražygiais. Prašo juos pamaitinti. Loda nubėga pas Jasaičio motiną duoti žinią, kad jos sūnus, laikytas pražūvusiu, yra gyvas. Jasaitis prašo Lauryno nupirkti jiems šiltesnių drabužių, vaistų.
Laurynas su draugais naktį saugo prekinių traukinių stotį. Jiems pasirodo, kad iš vieno vagono iššoka kažką pavogęs „Timpa“. Įvyksta susišaudymas. „Timpa“ sužeidžiamas.
Tėvas Vizbaras randa pas savo sūnų ginklą. Sužinojęs, kad tai Lauryno dovana, liepia šiam parodyti, kur jie slepia ginklus. Laurynas nuveda jį seną slėptuvę pavėsinėje, kur guli jų vaikystės „kovų“ žaisliniai ginklai.
Lauryno namuose vėl lankosi „slaptoji policija“. Tačiau šį kartą pavyksta išsisukti. Laurynas bando gauti sergančiam ir sužeistam „Timpai“ vaistų. Pavyksta pavogti iš vokiečių ligoninės.
Laurynas su Loda keliasi per upę, kur kitame krante slapstosi „raudonieji partizanai“. Laurynas susitinka su tėvu. Nebyli jų susitikimo scena byloja apie didelį jų dvasinį ir idėjinį artumą. Našlaitis Loda, tai matydamas, pergyvena, kad jis neturi tėvo.

Daugiau Mažiau

Vaidina:

Stasys Linda, Šarūnas Bartas, Loda – Andrius Rimkus, Andrius Bialobžeskis, Rapolas – Saulius Rutkauskas, Andrius Kairys, „Timpa“ -- Kęstutis Daugirdas, Rytis Paulauskas, „Niurzglys“ -- Saulius Šumanas, Tadas Dilys, Vizbaras – Saulius Repečka, Linas Pečiūra, Lauryno tėvas – Aurimas Babkauskas, Lauryno motina – Aldona Janušauskaitė, Lauryno sesuo Janina – Laura Martinonytė, mokytojas Draugelis – Valdas Jatautis, Povilas Jasaitis – Linas Paugis, Onutė – Ilona Balsytė, Vizbaro tėvas – Jonas Pakulis, gimnazijos direktorius – Vytautas Grigolis. Epizoduose: Eugenija Šulgaitė, Gediminas Karka, Vytautas Paukštė, Algirdas Paulavičius, Albinas Keleris, Viktoras Valašinas, Henrika Hokušaitė, Algirdas Lapėnas, Dainius Svobonas, Gražina Urbonaitė, Rimas Morkūnas, Ramūnas Žilakauskas, Vytautas Eidukaitis, Antanas Barčas, Romualdas Urvinis, D.Kapočiauskas, T.Paura, T.Daugilis, A.Vitkauskas, E.Kunevičius ir kt.

Daugiau Mažiau
Lietuva
Vaidybinis
Drama
1986
01 val. 5 min.
Vytautas Petkevičius
Jonas Tomaševičius
Vanda Survilienė
Galius Kličius
Irena Vabalienė
Faustas Latėnas
Aurimas Babkauskas
Ilona Balsytė
Andrius Bialobžeskis
Kęstutis Daugirdas
Tadas Dilys
Vytautas Grigolis
Aldona Janušauskaitė
Valdemaras Jatautis
Andrius Kairys
Laura Martinonytė
Jonas Pakulis
Linas Paugis
Rytis Paulauskas
Linas Pečiūra
Saulius Repečka
Andrius Rimkus
Saulius Rutkauskas
Daugiau Mažiau
Lietuvos kino studija

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2024 © AVAKADEMIJA, VŠĮ

Ši funkcija galima tik prisijungus.
x Prašome patvirtinti jog tikrai norite įsigyti bilietą filmui "..." ir iš Jūsų piniginės bus nuskaityta ... € suma.