Prisijungti
Ieškoti
Skrydis per Atlantą Skrydis per Atlantą
 

Skrydis per Atlantą

Rež. Raimondas Vabalas

> Žiūrėti filmą 100 min. Filmas skirtas tik asmeninei peržiūrai.
Skrydis per Atlantą Skrydis per Atlantą
 
Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!
Dalintis per:

Filmo aprašymas:

1927 metai, Kauno karo aviacijos šiokiadieniai. Jaunas lakūnas, kapitonas Steponas Darius, pykstantis dėl atgyvenusios technikos ir mėgstantis rizikuoti, jau yra sumanęs skrydį per Atlanto vandenyną, kad ir kaip fantastiškai anais laikais toks sumanymas skambėtų. Vykdamas į Ameriką, kurioje gyvena jo motina ir seserys, kur jis mano surinksiąs lėšų lėktuvui, Darius apsistoja Paryžiuje. Čia – kone nacionalinė šventė: lakūnas Nanžeseras „Baltąja paukšte“ irgi ryžtasi įveikti vandenyną (tiesa, maršrutas „Niujorkas-Kaunas“ trečdaliu kelio ilgesnis). Laikraščiai praneša apie jo pergalę, bet paskui rašo apsirikę: prancūzų ekipažas dingo be žinios.
Lietuvių lakūno tai neišgądina. Pasirodęs Čikagoje, Darius panyra į lietuvių diasporos gyvenimą, uždarbiui dalyvauja įvairiose avialenktynėse. Juo susidomi stambi „Lockheed“ firma, kurios atstovas pašiepia skrydžio idėją, o todėl nesusitaria ir su Dariumi. Viename oro uoste lietuvis susipažįsta su tautiečiu mechaniku Girėnu, iš pavienių detalių montuojančiu savą lėktuvuką. Bet abu svajoja apie geriausią reputaciją tiems laikams turintį „Bellancos“ markės lėktuvą. Žinoma, Dariui tenka įveikinėti naujojo draugo inertiškumą: kilęs iš labai gausios ir vargingos šeimos, Girėnas bijo rizikuoti viskuo. Situacija pablogėja 1929-aisiais, prasidėjus didžiajai ekonominei krizei; dabar jau net idealistas Darius žada viską mesti, gyventi „tyliai, ramiai“, nors tautiečiai emigrantai, anot Tado, jam to nebeatleistų. Tylioje kulminacinėje filmo scenoje į kalnų sanatoriją, kurioje Darius „lopo“ plaučius, atvyksta tylenis Girėnas, gavęs piloto teises ir nužiūrėjęs nebrangią „Bellancą“.
Prasideda Dariaus ir Girėno skrydžiai po lietuvių kolonijas, renkant dar stingančias lėšas, paskraidinant kuklius rėmėjus, dalyvaujant lietuviškose gegužinėse, apglėbtose noro pagarsinti gimtąjį kraštą ir švarių „Lietuva brangi“ dainuojančių balsų. Pagaliau ryškiai oranžinė „Lituanika“ pakyla skristi į Lietuvą. Filmas patvirtina versiją, kad lėktuvą, įveikusį vandenyną, jau Europoje, virš Soldino, numušė ką tik, 1933-aisiais, į valdžią atėjusių Vokietijos fašistų kulkos. Baigiamoji kūrinio dalis – dokumentiniai kadrai ir fotonuotraukos, rodantys narsuolių palaikų sutikimą gedulu padengtame Kaune, dabar sutvarkytas Dariaus ir Girėno žūties bei amžinojo poilsio vietas.

Daugiau Mažiau

Vaidina:

Steponą Darių – Remigijus Sabulis, Stasį Girėną – Eimuntas Nekrošius, Dariaus motiną – Henrika Hokušaitė, Tadą – Algis Matulionis, Kazimierą – Gediminas Karka, Kastę – Eugenija Bajorytė, Našlėną – Algimantas Masiulis, Jurgį-Džordžą – Gediminas Girdvainis, Kaminską – Valdemaras Jatautis, Stulpiną – Algirdas Paulavičius, Djedonė – Regimantas Adomaitis, Nanžeserą – Juozas Budraitis, Petrą -- Aleksas Girdenis, Leoną – Juozas Kisielius, Rosį – Audris Chadaravičius, Kodą – Romualdas Ramanauskas, Benediktą -- Steponas Kosmauskas, Antaną iš Paryžiaus -- Jonas Vaitkus, pastorių – Raimondas Vabalas, gydytoją -- Kazimieras Vitkus, Kimblą -- Povilas Gaidys, Viktorą – Valentinas Masalskis, žurnalistą – Eustachijus Aukštikalnis; Arvydas Dapšys, Bronius Gražys, Girtis Jakovlevas, Danutė Juronytė, Andrius Karka, Mirdza Martinsonė, Olgerdas Krodersas, Lionginas Pažūsis, Arnas Rosenas, Povilas Stankus, Petras Steponavičius, Algirdas Venckūnas, R.Bičkutė, D.Kuplė, J.Kempinas ir kt.

Daugiau Mažiau
Lietuva
Vaidybinis
Drama
1983
01 val. 40 min.
J. Glinskis
Jonas Tomaševičius
Algirdas Ničius
Irena Vabalienė
Bronius Kutavičius
Regimantas Adomaitis
Eustachijus Aukštikalnis
Eugenija Bajorytė
Juozas Budraitis
Audris Chadaravičius
Povilas Gaidys
Aleksas Girdenis
Gediminas Girdvainis
Henrika Hokušaitė
Valdemaras Jatautis
Gediminas Karka
Juozas Kisielius
Steponas Kosmauskas
Valentinas Masalskis
Algimantas Masiulis
Algis Matulionis
Algirdas Paulavičius
Romualdas Ramanauskas
Remigijus Sabulis
Raimondas Vabalas
Jonas Vaitkus
Kazimieras Vitkus
Daugiau Mažiau
Lietuvos kino studija

Susiję filmai

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2024 © AVAKADEMIJA, VŠĮ

Ši funkcija galima tik prisijungus.
x Prašome patvirtinti jog tikrai norite įsigyti bilietą filmui "..." ir iš Jūsų piniginės bus nuskaityta ... € suma.