Prisijungti
Ieškoti
Stromboli Stromboli
 

Stromboli

Rež. Roberto Rossellini

81 min. Svetainės administratorių nustatymu šiuo metu šio filmo peržiūra negalima.
Stromboli Stromboli
 
Filmo subtitrai  :  lietuvių
Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!
Dalintis per:Filmo aprašymas:

Karin, pabėgėlė lietuvė į Italiją, pabėgusi iš mirties stovyklos ir ištekėjusi už italo karo belaisvio žvejo, kurį ji sutiko stovykloje anapus spygliuotos vielos. Jis žada jai didelį gyvenimą – savo namus Stromboli saloje, ugnikalnių saloje, esančioje tarp Italijos žemyno ir Sicilijos. Ji netrukus pamato, kad sala yra labai atšiauri ir nederlinga, visai ne tai, ko ji tikėjosi, o ir salos gyventojai labai tradiciniai ir konservatyvūs, neslepiantys priešiškumo ir paniekos keistai užsienietei.

Filmas yra pristatomas tarp kitų 10 Rossellini projekto filmų.

Cinecittà Luce,  Bologna Cineteca, CSC-Cineteca Nazionale (Italijos nacionalinė kino mokykla) ir Coproduction Office bendradarbiavimo dėka pagaliau netrukus bus pristatytas  ROSSELLINI PROJEKTAS. Jo tikslas yra iš naujo atrasti ir parodyti tinkamai perteiktą versiją – kino filmų kūrimo meno meistro Roberto Rosselini kūrybą.

Trys didžiausios Italijos kino institucijos ir vienas įtakingas tarptautinis platintojas suvienijo jėgas, kad taikant skaitmenines technologijas būtų atkurti pagrindiniai ir svarbiausi šio režisieriaus filmai, reklamuojami ir platinami visame pasaulyje.

Rossellini Project apima 10 kino filmų, sudarančių Rossellini kūrybos pagrindą:

Rome Open CityPaisanGermany Year ZeroL’amoreStromboliMachine to Kill Bad PeopleJourney to ItalyFearIndia: Matri Bhumi, La forza e la ragione.

Bolonijos filmų archyvo (Bologna Cineteca) iniciatyva  šie dešimt išskirtinių filmų buvo pilnai restauruoti Immagine Ritrovata laboratorijoje, pasitelkiant skaitmeninio vaizdo restauravimo technologijas. Vaizdo stabilizavimui, išvalymui, garso apdorojimui siekiant atkurti originalų vaizdo ir garso ryškumą bei sodrumą, buvo naudojamos moderniausios šiuolaikinės technologijos. Taip pat iš juostų buvo pašalintos dėl nusidėvėjimo atsiradusios dėmės – bene vienintelis filmų senėjimo požymis.

Apie režisierių

Roberto Rossellini (1906–1977, Roma, Italija) – italų kino režisierius, vadinamas „italų neorealizmo tėvu“, tačiau jo kūrybinis kelias labai įvairus, skaidoma į keletą skirtingų laikotarpių. Karo metais R. Rossellini sukūrė propagandinę Musolinį šlovinančią trilogiją: „Baltas laivas“ (1941), „Pilotas grįžta“ (1942), „Žmogus su kryžiumi“ (1942). Paskutinėmis fašistinio režimo dienomis R. Rossellini pradėjo filmuoti „Roma – atviras miestas“ (1945), kuris laikomas italų neorealizmo manifestu. Netrukus pasirodė kiti garsūs neorealistiniai filmai: „Paisá“ (1946) ir „Vokietija, nuliniai metai“ (1948). Asmeninis ir kūrybinis ryšys su žymia švedų aktore Ingrid Bergman nužymi naują režisieriaus kūrybos laikotarpį, kurio metu buvo sukurti filmai: „Stromboli, Dievų žemė“ (1950), „Europa '51“ (1952), „Kelionė į Italiją“ (1954), „Baimė“ (1954, pagal S. Zweigo romaną). Šiuose filmuose keliami moralės bei religijos klausimai. Kiek vėliau R. Rossellini nufilmavo dokumentinį filmą apie Indiją „Indija, motina žemė“(1959). Domėjosi istorinėmis, karo temomis ir sukūrė juostas: „Žana D'Ark ant laužo“ (1954), „Tegyvuoja Italija“ (1960), „Liudviko XIV atėjimas į valdžią“ (1966). Pastatė šias ekranizacijas: „Vanina Vanini“ (1961, pagal Stendhalio romaną) ir kt. Kūrė ir švietėjiškus televizijos filmus. 

>>>>>

Karin, a displaced Lithuanian in Italy, who escapes the internment camp by marrying an Italian prisoner of war fisherman, whom she met in the camp on the other side of the barbed wire. He promises her a great life in his home island of Stromboli, a volcanic island located between the mainland of Italy and Sicily. She soon discovers that his home island is very harsh and barren, not at all what she expected, and the people, very traditional and conservative, show hostility and disdain towards this strange, foreign woman.

Daugiau Mažiau

Vaidina:

Ingrid Bergman - Karin

Mario Vitale - Antonio

Renzo Cesana - kunigas

Mario Sponzo - žmogus iš švyturio

Gaetano Famularo - žmogus su gitara

Angelo Molino - kūdikis

Daugiau Mažiau
Vaidybinis
Drama
1950
01 val. 21 min.
Sergio Amidei
Gian Paolo Callegari
Renzo Cesana
Art Cohn
Félix Morlión
Otello Martelli
Roland Gross
Alfred L. Werker
Renzo Rossellini
Roberto Rossellini
Berit Films
RKO Radio Pictures

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2024 © AVAKADEMIJA, VŠĮ

Ši funkcija galima tik prisijungus.
x Prašome patvirtinti jog tikrai norite įsigyti bilietą filmui "..." ir iš Jūsų piniginės bus nuskaityta ... € suma.