Prisijungti
Ieškoti
Susidūrimas, 1 serija Susidūrimas, 1 serija
 

Susidūrimas, 1 serija

Rež. Isaakas Fridbergas

> Žiūrėti filmą 64 min. Filmas skirtas tik asmeninei peržiūrai.
Susidūrimas, 1 serija Susidūrimas, 1 serija
 
Įvertinimas:
***  
Prisijunkite ir balsuokite!
Dalintis per:

Filmo aprašymas:

Lietuvos kino studijoje TSRS Centrinės televizijos užsakymu sukurtas dviejų serijų meninis filmas M. Sluckio romano „Saulė vakarop“ motyvais.
Atsakingas darbuotojas Kaziukėnas sunkiai susirgo. Jam tenka gultis į ligoninę, artimiesiems užsimenant apie komandiruotę į užsienį (užtat pirmasis filmo pavadinimo variantas – „Komandiruotė į tylėjimo zoną“), ir pasitikėti garsaus talentingo chirurgo Narimanto meistriškumu. Ligonis ir gydytojas – seni pažįstami. Jaunystėje jiedu buvo neišskiriami draugai, bet kažkoks ne itin konkretizuojamas konfliktas (išdavystė? visuomeninių interesų viršus?) išskyrė du žmones. Dabar, abiem jau peržengus brandos ribą, tenka tarsi susipažinti iš naujo, įveikti praeities nuoskaudas, pasikliauti paprasčiausiu žmoniškumu. O tai labai nelengva.
Pagrindiniu „Susidūrimo“ konfliktu galima laikyti ir ne tą senąjį, o dabartyje vykstantį Narimanto sūnaus Ryčio nesutarimą su tėvais. Jaunuolis mokosi Dailės institute, tai jo rankos pirmuosiuose kadruose negailestingai karpo į fragmentus Rembrandto klasikinio paveikslo „Daktaro Tiulpo anatomija“ reprodukciją. Deja, vaikino studijos – tai tik regimybė, iš tiesų tėvas galiausiai jį suranda dirbantį automobilių dirbtuvėlėje. Pasirodo, nepilnavertiškumo komplekso kamuojamas Rytis visai nėra įsitikinęs dėl savo gabumų, maža to, stebėdamas atšalusius tėvo ir motinos santykius, jis sufantazuoja variantą, kad buvęs negeidžiamas, iki šiol nemylimas vaikas. Jaunuolis protestuoja gana keistai. Surenka iš tėvo pacientų po šimtinę (kurią visi noriai jam kiša), o paskui, kuriam laikui pasitraukdamas iš namų, palieka ant stalo vaikiškai ironišką „natiurmortą“: ant lėkštelės – juokdario kaukė, o ją supa tie nelemti banknotai. „Noriu, kad mane gerbtų“, -- šie Ryčio žodžiai iš magnetofono juostos suskamba gana skausmingai, juolab, kad to nori visi filmo personažai – ir pagrindiniai draugai-antagonistai, ir jų šeimų nariai, ir į šeimas ateinantys nauji žmonės. Tik tiek, kad jaunimas dar neišmoko slapukauti, o vyresnioji karta atsiduoda „padoraus gyvenimo“ žaidimui.

Daugiau Mažiau

Vaidina:

Chirurgą Narimantą – Nikolajus Pastuchovas, Rūtą Narimantienę, jo žmoną, -- Olga Ostroumova, Rytį, jų sūnų, --Saulius Balandis Kaziukėną – Anatolijus Romašinas, Aistę, jo žmoną, --Nelė Savičenko , Čebriūną, ligoninės vyr. gydytoją, --Liubomiras Laucevičius Vladą – Tatjana Božok; Adrija Čepaitė, Vanda Marčinskaitė, Rolandas Butkevičius, Elvyra Žebertavičiūtė, Algimantas Mažuolis, Sigitas Račkys, Irena Mackevičiūtė ir kt.

Daugiau Mažiau
Lietuva
Vaidybinis
Drama
1984
01 val. 4 min.
Isaakas Fridbergas
Donatas Pečiūra
Aleksandras Boimas
Mikas Malkovas
Linas Kriščiūnas
Jevgenij Doga
Saulius Balandis
Tatjana Božok
Liubomiras Laucevičius
Olga Ostroumova
Nikolajus Pastuchovas
Anatolijus Romašinas
Nelė Savičenko
Lietuvos kino studija

Susiję filmai

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2024 © AVAKADEMIJA, VŠĮ

Ši funkcija galima tik prisijungus.
x Prašome patvirtinti jog tikrai norite įsigyti bilietą filmui "..." ir iš Jūsų piniginės bus nuskaityta ... € suma.