Prisijungti
Ieškoti

DU KINO PAVASARIO FILMAI NAMUOSE BUS PRITAIKYTI IR KLAUSIOS NEGALIĄ TURINTIEMS ŽIŪROVAMS

2020-03-27

Didžiausias Lietuvoje kino festivalis „Kino pavasaris“, jau savaitę vykstantis žiūrovų namuose, ir toliau tesi žiūrovams duotus pažadus. Festivalio organizatoriai džiaugiasi, kad du programos filmus – net 4 „Oskarus“ laimėjusią juostą iš Pietų Korėjos „Parazitas“ (Parasite, rež. Bong Joon-ho) ir žiūrovus sužavėjusį atidarymo filmą „Proksima“ (Proxima, rež. Alice Winocour) – jau šiandien galės pamatyti ir klausos negalią turintys žiūrovai.

„Klausos negalią turintiems žiūrovams pritaikytus filmus pirmą kartą parodėme praėjusiais metais, ir iškart supratome, kad tai labai reikalingas projektas, – sako festivalio vykdomoji direktorė Agnesta Filatovė. ⎯ Kadangi šiemet festivalio planai buvo smarkiai pakoreguoti, planas išsaugoti šį projektą truputį užtruko, tačiau jo atsisakyti net nebuvo minties. Kokybišku kinu džiaugtis nori visi, o mums nepaprastai gera prisidėti prie tokios iniciatyvos įgyvendinimo.“

Tiesa, ne visi projektai šiemet buvo įgyvendinti. Nors komanda labai stengėsi rasti būdą namų kino platformose suorganizuoti seansą ir regos negalią turintiems „Kino pavasario“ gerbėjams, šis planas vis tik nepavyko. Tačiau festivalio organizatoriai savo idėją būti prieinamiems visiems saugo kitiems metams.

Bene populiariausius festivalio filmus „Proksima“ ir „Parazitas“ klausos negalią turintys žiūrovai galės išsinuomoti naujos kartos televizijos TELIA TV filmų nuomoje, internetinėje namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema“ ir kino platformoje „Kinofondas“.

Filmas „Proksima“ pasakoja apie ateities misijai į Marsą besiruošiančią astrofizikę Sarą. Ji turi atsisveikinti ne tik su mažamete dukra, bet ir su visa gimtąja planeta. Pagrindinį Saros vaidmenį sukūrė garsi prancūzų aktorė Eva Green. Ją žiūrovai prisimena iš filmų „Kazino „Royale“ (rež. Martin Campbell) ar italų kino klasikos „Svajotojai“ (rež. Bernardo Bertolucci).

Pietų Korėjos kino meistro Bong Joon-ho juosta „Parazitas“ atveria vartus į intelektualią pramogą, kurią jis pats vadina „komedija be klounų ir tragedija be blogiukų“. Filmas atsigręžia į pasiturinčiųjų ir skurstančiųjų atskirtį ir tiesiog nuostabiai supina dviejų šeimų istorijas, nepalikdamas nė vieno abejingo.

Kovo 19–balandžio 2 dienomis minėtose namų kino platformose festivalio žiūrovų lauks daugiau nei 120 filmų.

Festivalio namuose repertuaras: https://kinopavasaris.lt/lt/programa?p=803

 

Apie „Kino pavasarį“

25-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2020 metų kovo 19–balandžio 2 dienomis namų kino ekranuose. Projektą remia Lietuvos kino centras, finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“ MEDIA, Vilniaus miesto savivaldybė ir privatūs rėmėjai. Festivalis „Kino pavasaris“ yra nepriklausoma privati iniciatyva.

 

 

 

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2024 © AVAKADEMIJA, VŠĮ