Festivalio žiuri narių ir žiūrovų geriausiai įvertinti filmai pradeda namų kino sezoną
Įpusėjus rudeniui vis dažniau liekame namuose. Tad mes su žinute „Kinas – ne tik pavasarį“ pradedame namų kino sezoną ir kviečiame turiningai leisti vakarus kartu su geriausiais filmais. Paruošėme specialią virtualiąją „Kino pavasario“ filmų programą, kurioje tarptautinės festivalio žiuri įvertintos juostos ir metų hitai.
„Kino pavasario“ vardas tapo kokybės standartu. Jaučiame žiūrovų pasitikėjimą kaskart pristatydami mūsų atrinktų filmų programą. Tą kokybiško kino kultūrą norime palaikyti visus metus, ne tik pavasarį, kai vyksta festivalis,“ – sako filmų pirkimų ir platinimo veiklos vadovė ir programos sudarytoja Aistė Račaitytė.
Nuo spalio 15 d. speciali „Kino pavasario“ filmų programa bus pirmą kartą prieinama žiūrovams internetinėje svetainėje www.kinopavasaris.lt, o taip pat TELIA TV filmų nuomoje, internetinėje namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema“, „Cgates“ SUMANIOS TV „Kino klube“ ir kino platformoje „Kinofondas“.
Žiūrovai galės išvysti 2020 metų „Kino pavasario“ pagrindinės festivalio konkursinės programos geriausią filmą „Paukščių metamorfozė“ – giliai paveikiantį poetišką portugalės Catarinos Vasconcelos 16 milimetrų juosta nufilmuotą pasakojimą. Specialioje virtualiojoje programoje – už geriausią režisūrą bei aktorių darbą apdovanotas perspektyvaus socialinės dramos režisieriaus Fyzal Boulifa filmas „Lin+Liusi“, bei Lietuvoje dar nerodyta prancūzės Hafsia Herzi romantinė drama „Tu verta geresnio“, apdovanota už tris vyrų vaidmenis.
„Europos debiutų konkurso apdovanojimai vyksta paskutinę festivalio dieną, tad ne visi žiūrovai būna atkreipę dėmesį į nugalėtojus ir, deja, ne visada spėja juos pasižiūrėti. Tai viena priežasčių, kodėl grąžiname apdovanotus filmus į namų kino ekranus,“ – pasakoja A. Račaitytė.
Trys prancūziškos dramos ir du Juliet Binoche veidai
Į namų kino platformas taip pat sugrįžta naujausias „Vagiliautojų“ režisieriaus Hirokazu Kore-edos filmas „Visa tiesa apie divą“ ir jautrus pasakojimas apie meilę „Dviese“, o programą papildys virtualiojoje erdvėje dar nerodyta juosta „Antroji aš“.
Venecijos kino festivalį atidariusioje dramoje „Visa tiesa apie divą“ H. Kore-eda lieka ištikimas šeimos santykių temai. Į aštuntąjį dešimtmetį įkopusios Prancūzijos kino divos (Catherine Deneuve) ir jos dukros ryšys (Juliette Binoche), praeities klaidos ir nuoskaudos pateikiamos šviesiai, su lengvu humoru ir empatija.
Kamerinė drama „Dviese“ pasakoja apie pagyvenusias kaimynes Niną ir Madeleiną, kurių butus skiria tik laiptų aikštelė. Kelis dešimtmečius šias dvi moteris sieja didžiulė paslaptis – švelnumo kupina meilė. Jos planuoja persikelti į Romą, miestą, kur susipažino, ir pagaliau apsigyventi drauge. Tačiau įvyksta nelaimė. Kad išliktų kartu, jos privalės įveikti didžiausią gyvenimo išbandymą.
Įtemptoje dramoje „Antroji aš“ J. Binoche vaidina neseniai išsiskyrusią žavią vidutinio amžiaus literatūros profesorę, kuri socialiniame tinkle apsimeta jauna mergina ir užmezga santykius su jaunuoliu. Gana greitai moteris patenka į virtualiosios tikrovės pinkles – susvyruoja jos tapatybė, vaikai ir darbas tampa antraeiliai. Tai aktuali istorija, svarstanti apie virtualiosios tikrovės vaidmenį šiandienos pasaulyje.
Žymių kino meistrų darbai
Virtualiojoje erdvėje bus rodomi ir patyrusių kino vardų naujausi filmai: „Auksinės palmės šakelės“ laureato Keno Loacho humanistinis pasakojimas „Atsiprašome, neradome jūsų“, romantiškojo prancūzo Claude’o Leloucho sugrįžimas „Gražiausi gyvenimo metai“ bei rumunų Naujosios bangos atstovo Corneliu Porumboiu komedija „Švilpautojai“.
Dramoje „Atsiprašome, neradome jūsų“ pasakojama finansinės krizės sugniuždytos šeimos istorija. Kol Abi dirba slauge, Rikas keičia paprasto darbininko darbus ir tikisi pagaliau tvirtai atsistoti ant kojų. Vieną dieną vyras atranda išmaniąją programėlę, leidžiančią tapti laisvai samdomu krovinių išvežiotoju. Ieškodamas geresnio rytojaus, jis atsiduria šiuolaikinės vergystės rate ir pajunta skaudžius kapitalizmo dūrius.
Legendinio filmo „Vyras ir moteris“ tęsinys „Gražiausi gyvenimo metai“ seka pamiltus herojus po daugelio metų. Ana (Anouk Aimée) baigė aktorės karjerą ir rūpinasi krautuvėle Normandijoje. O Žanas Luji (Jean-Louis Trintignant) leidžia dienas senelių namuose ir vargiai bepamena šlovingą lenktynininko karjerą. Bet štai vieną dieną Ana aplanko Žaną Luji. Buvę mylimieji leidžiasi į prisiminimus, nuspalvintus nostalgija ir švelniu liūdesiu.
Film-noir žanro detektyve „Švilpautojai“ ne viskas yra taip, kaip atrodo. Bent jau ne policininkui Kristi, dirbančiam abiejose įstatymo pusėse. Vyras privalo vykti į Kanarų salą La Gomerą ir išmokti vietinės švilpautojų kalbos. Sutiktas paslaptingosios Gildos, kuriai jaučia daugiau nei kolegiškus jausmus, vyras jau kitą dieną imasi gvildenti kodinę kalbą. Prasideda įtemptas, nenuspėjamas ir komiškas kriminalinis žaidimas.
Žiūroviškiausios „Kino pavasario“ juostos
Namų kino platformose lieka ir žiūrovų dėmesio jau spėję sulaukti filmai, tokie kaip „Parazitas“, „Proksima“, „Zomša“, „Martinas Idenas“, „Kristaus kūnas“, „Liepsnojančios moters portretas“ ir kt., o taip pat juostos visai šeimai.