Prisijungti
Ieškoti

FILMAS OLEGAS – EMIGRACIJOS DRAMA NE TIK EMIGRANTAMS

2020-09-11

Latvių režisieriaus Jurio Kursiečio drama OLEGAS jau nuo rugsėjo rodomas namų kino platformoje Kino Fondas (kinofondas.lt). Pristatant premjerą platformoje filmas parodytas renginyje KINAS KALBA, kuriame svečiavosi ir filmo prodiuseris Lukas Trimonis.

Pagal tikrą istoriją sukurta emigracijos drama, kurios tarptautinė premjera įvyko Kanų kino festivalyje, paliečia ypač jautrią emigracijos temą, apimančią tautiečių vergystę svečiose šalyse, prekybą žmonėmis.

Latvijos, Belgijos, Lietuvos ir Prancūzijos bendros gamybos filmas – sukurtas remiantis tikra latvio istorija Belgijoje. Aštuoniasdešimt procentų filmo yra paremta tikrais pasakojimais, o likusi dalis sumažinta ar padidinta atsižvelgiant į filmo struktūrą.

„Belgijoje vyko reali istorija, nors dauguma kalbėjo, kad tokios istorijos vyksta tik Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, tačiau filmo režisieriui bei operatoriui nuvykus į Belgiją ir atlikus tyrimą nebekilo abejonių. Įsitikinta, kad latvių yra ypač daug ir faktai atitinka realybę“, – Lukas Trimonis.

Filmo idėjos iniciatorius ir režisierius J. Kursietis scenarijų kūrė adaptuojant draugo žurnalisto gautą informaciją apie žmogaus kaip Olegas istoriją.

Pagrindinį vaidmenį atliko lietuvių aktorius Valentinas Novopolskis, o „blogiečio“ vaidmuo atiteko lenkų aktoriui Dawidui Ogrodnikui. Ypač ilgai užtruko pagrindinio vaidmens atlikėjo paieškos, kurios vyko net Rusijoje bei Ukrainoje.

„Latvijoje yra Rusijos piliečiai, kurie vadinami “nepiliečiais”, nes jie neturi nei Latvijos, nei Rusijos pilietybės, o tik vizą. Režisieriui buvo svarbu rasti panašų herojų, kuris ir natūraliai būtų rusakalbis. Paieškos buvo ilgos: nuo Ukrainos iki Rusijos, o lietuvių aktorius Valentinas Novopolskis socialiniame tinkle Facebook gavo pakvietimą atsiųsti kūrybinės veiklos aprašymą ir režisierius nedvejodamas pasirinko būtent jį dar 2016 m.“ – L. Trimonis.

Projektą KINAS KALBA įgyvendina Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA. Nemokamos kino peržiūros bei susitikimai su kino kūrėjais vyksta kas antrą trečiadienį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Filmą jau galima žiūrėti namų kino platformoje Kino Fondas:  https://www.kinofondas.lt/filmas/olegas/

 

M. Papinigis, L. Trimonis

 

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2023 © AVAKADEMIJA, VŠĮ