Prisijungti
Ieškoti

Pokalbis su filmo ADVOKATAS režisieriumi Romu Zabarausku

2020-12-28

Pokalbis su filmo ADVOKATAS režisieriumi ir scenarijaus autoriumi – Romu Zabarausku. 

Filmo ADVOKATAS idėja. Procesas nuo idėjos gimimo iki kino teatrų ekranų.

Viskas prasidėjo prieš keturis metus. Pagrindinio įkvėpimo šaltinio atskleisti negaliu – jis susijęs su privačia istorija. Filmo istorijos varikliu tapo ir kitas asmeninis įvykis – netikėta tėčio netektis. Ji privertė permąstyti savo vertybes, išgyventi daug skirtingų jausmų. Įstrigo mintis, kad nepaisant skaudžios netekties, turėjau galimybę ją išgyventi oriai. Deja, to dažniausiai negalima būtų pasakyti apie karo pabėgėlius. Šie žmonės, siekdami paprasčiausio saugumo, susiduria su daugybe fizinių ir emocinių kliūčių. Toks kontrastas tapo savotišku atskaitos tašku. Daug domėjausi, kad filme atskleista istorija taptų autentiška. Nors procesas truko ilgai, deja, neprarado aktualumo – vis dar tęsiasi pabėgėlių krizė, Sirijos karas. Tuo tarpu 2020 pasaulį šokiravusi pandemija, manau, daug ką privertė panašiai susimąstyti. Tad advokato Mariaus istorija šiandien tapo tik aktualesnė.

Filmas ADVOKATAS keliauja po pasaulinius kino festivalius. Kiek iš jų jau spėjote apkeliauti? Kur slypi filmo sėkmės paslaptis?

Šiemet filmą atrinko penkiolika įvairiausių kino festivalių, tačiau man telieka pavydėti – pats nuvykau į lygiai nulį! Juk pasaulį vis dar krečia pandemija, tad keliauti nebūtų saugu. Vis dėlto filmo tarptautine sėkme be galo džiaugiuosi. „Advokatas“ taip pat parduotas aštuoniems tarptautiniams kino platintojams, ir kitais metais pasieks dar daugiau žiūrovų tiek festivaliuose, tiek kitais būdais. Kodėl filmui pasisekė, turėtų spręsti žiūrovai ir kritikai. Manau, sunku atsakyti, nes filmą skirtingi žiūrovai pamilo dėl skirtingų priežasčių. Vieniems „Advokatas“ – įtraukianti meilės istorija, kitiems – įdomi meninė vizija, dar kitiems – pavykęs Europos politinio konteksto atskleidimas.

Filmo tema. Kokią pagrindinę žinutę siunčiate šiuo filmu? Trumpai pristatykite filmo siužetą jo nemačiusiems žiūrovams.

Filmas pasakoja apie advokatą Marių, kuris po tėčio netekties atsiskiria nuo savo pasaulio ir išgyvena vertybinę krizę. Netikėtai internetu užmezgus ryšį su pabėgėliu Ali, užstrigusiu Belgrade, prasideda naujas gyvenimo etapas. Dėl pagrindinės žinutės – negalėčiau atsakyti, nes tikiu, jog kiekvienas filmas jau yra apibendrinimas, ir nebūtinai vienos žinutės, o greičiau skirtingų požiūrio taškų. Galiu tik pasakyti, jog tikiuosi ir tikiu, kad filmas suteiks šiek tiek vilties.

Ką naujo į jūsų gyvenimą įnešė šis filmo kūrimas? 

Galėčiau vardinti labai daug dalykų, tačiau visų pirma tikiuosi, jog šis filmas – ilgesnio bendradarbiavimo su Eimučiu Kvoščiausku pradžia. Šį aktorių atradau iš naujo, ir be galo džiaugiuosi mūsų bendru darbu.

Kuo gyvenate šiandien? Kūrybiniai siekiai netolimoje ateityje. 

Šiandien gyvenu viltimi, kad kitais metais vis dėlto galėsiu palydėti filmą jo tarptautinėse kelionėse! Kūrybinių siekių – daug, labai tikiuosi, kad juos lydės ir galimybės. Esu atviras ir skaitančių pasiūlymams, idėjoms. Šiandien gimė keturi naujo kūrinio puslapiai, tačiau apie juos pasakoti – dar negaliu. Kadangi filmo sukūrimo procesas trunka taip ilgai, nenoriu nusibosti!

Filmas KINO FONDE: http://bit.ly/filmasAdvokatas

rOMAS ZABARAUSKAS 2

Nuotraukų autorė: Arcana Femina.

 

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2023 © AVAKADEMIJA, VŠĮ