Prisijungti
Ieškoti

PIENO BARAS prestižiniame Štutgarto tarptautiniame animacinių filmų festivalyje

2021-05-04

Lietuviškas animacinis filmukas „Pieno baras“ atrinktas į vieną seniausių ir svarbiausių animacinių filmų festivalių Štutgarte, Vokietijoje. Šiandien prasidedančiame festivalyje „Pieno baras“ bus rodomas virtualioje platformoje programoje „Tricks for Kids“, kurioje geriausią filmą rinks vaikai.

„Pieno baras“ yra režisierės Urtės Oettinger, scenaristės Marijos Kavtaradzes ir prodiuserės Agnės Adomėnės iš kompanijos „Art Shot“ kūrinys, kurio premjera įvyko prieš metus „Kino pavasaryje“. Dabar pagal šį trumpą filmuką kūrybinė komanda pradėjo kurti pirmąjį lietuvišką animacinį serialą, kuriame veiks tie patys herojai – meškinas Mikas, voverė Sonata ir katinas Gabrielius. Būsimame seriale, kaip ir pilotiniame „Pieno bare“, bus kuriama nerūpestingos vaikystės nuotaika, įpinant vaikams svarbių pamokų – apie savo jausmus ir emocijas, apie draugus ir šeimą, apie kasdienybės iššūkius ir nuotykius.

„Norisi pasidžiaugti, kad „Pieno baras“ pateko į svarbų animacijos industrijai festivalį Štutgarte, veikiantį nuo 1982-ųjų ir esantį „Oskarų“ kvalifikacijoje,  ir kad mūsų animatorių ir scenaristų kūryba pripažįstama Europoje. Tai didelė paskata toliau vystyti ugdančiosios animacijos idėją ir kurti serialą vaikams, kuris būtų suprantamas ir mėgstamas ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje“, - sako serialo prodiuserė Agnė Adomėnė.

Šiuo metu filmukas „Pieno baras“ yra prieinamas lietuviškose internetinėse platformose (zmonescinema.lt, kinofondas.lt , Go3, Telia TV filmų nuomoje, C Gates televizijoje), o serialas pagal šį filmuką – pačiame kūrybos įkarštyje. Animacinio serialo kūrimą remia Lietuvos kino centras (LKC). Pilotinė serija buvo sukurta taip pat remiant LKC bei Vakarų Danijos kino fondo.

 Filmas Kino Fonde: https://www.kinofondas.lt/filmas/pieno-baras/

 

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2022 © AVAKADEMIJA, VŠĮ