Prisijungti
Ieškoti

PIENOS BARAS - PREMJERA

2020-03-21

Naujo lietuviško animacinio filmuko „Pieno baras“ premjera įvyks jau rytoj, šeštadienį, festivalyje  „Kino pavasaris“. Festivaliui persikėlus į internetą, vaikai ir suaugusieji filmą galės pamatyti kino peržiūrų platformose  „Žmonės Cinema“, naujos kartos televizijos TELIA TV filmų nuomoje, platformoje  „Kino fondas“.

Filmo režisierė - Danijoje gyvenanti lietuvių animatorė Urtė Oettinger. Filmo scenarijų ji kūrė kartu su Agne Adomėne (kuri kartu ir filmo prodiuserė su kompanija “Art shot”) bei scenariste Marija Kavtaradze. Filmo personažai - meškinas Mikas, voverė Sonata bei katinas Gabrielius -  dienas leidžia  „Pieno bare“. „Pieno baras “ - legendinė kavinė Vilniaus senamiestyje, kurios šiuo metu nebėra, bet daugeliui kelia gražius prisiminimus iš vaikystės. Filmukas skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikams.

„Norėjome sukurti tokį animacinį filmą, kurį žiūrėtų mūsų pačių vaikai. „Pieno Baras“ kalba apie nepilnas šeimas, mano vaikystėje tai buvo gėda, o dabar, labai tikiuosi, yra absoliučiai normalu. Lygiai taip pat kaip daugiavaikės šeimos, emigrantų šeimos, šeimos be vaikų ar vienos lyties asmenų šeimos. Juk šeima tai kartu gyvenantys, vienas kitą mylintys ir gerbiantys žmonės. Bet kokioje šeimoje augantis vaikas yra svarbus ir ypatingas. Tikiu, kad mūsų vaikai bus už mus protingesni, tolerantiškesni, neribojami stereotipų, jei “Pieno Baras” gali prie to prisidėti būtų nuostabu”, - sakė filmo režisierė Urtė Oettinger.

„Labai norėtųsi, kad  „Pieno barą“ pamatytų kuo daugiau vaikų kartu su tėveliais ir paskui aptartų filme nagrinėjamas temas. Karantino laikotarpiu ekranai lieka viena iš nedaugelio pramogos formų, todėl labai tikimės, kad žiūrėsite ir “Pieno barą“, - sakė animacijos prodiuserė A.Adomėnė.

„Pieno baras“ turtingas ne tik spalvota ir nuotaikinga animacija, bet ir jo garsas yra ypatingas - muziką filmukui kūrė Paulius Kilbauskas, o personažus įgarsino būrys aktorių: Gelminė Glemžaitė, Agnė Kaktaitė, Marija Laukė, Oneida Kunsunga-Vildžiūnienė, Vytautas Rašimas. Taip pat savo balsą paskolino ir dainininkas Justinas Jarutis, o angliškoje filmuko versijoje voverių šeimyną įgarsino Erica Jennings.

„Pieno baro“ vienkartinė peržiūra internetinėse festivalio platformose kainuos 1.49 eur. Filmas platformose bus pasiekiamas nuo kovo 21 iki balandžio 2 dienos.

Filmo kūrimą parėmė Lietuvos kino centras bei Vakarų Danijos kino fondas.  

 

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2024 © AVAKADEMIJA, VŠĮ