Prisijungti
Ieškoti

Pradėtas kurti pirmasis lietuviškas animacinis serialas PIENO BARAS

2021-02-12

„Pieno baras“ – taip vadinsis pirmasis lietuviškas animacinis serialas. Jo pagrindiniai personažai – voverė Sonata, meškinas Mikas ir katinas Gabrielius – kasdien susitiks kavinėje ir kartu spręs jiems iškylančius klausimus bei kasdien kažko išmoks apie save, draugus, šeimą ir gyvenimą apskritai. Pilotinę serialo seriją jau dabar galima pažiūrėti namų kino platformose.

Lietuvišką animacinį serialą kuria Danijoje gyvenanti režisierė Urtė Oettinger, scenaristė Marija Kavtaradzė ir prodiuserė Agnė Adomėnė iš kompanijos „Art Shot“.

„Pieno baro“ idėja kilo prisiminus vaikystę, kaip aš pati po pamokų eidavau į „Pieno barą“ Vilniaus Rotušės aikštėje, ten laukdavau močiutės, ji man nupirkdavo bandelę ir šilto pieno ir paskui kartu mudvi važiuodavome namo“, - pasakoja režisierė Urtė Oettinger. „Tai filmukas apie nerūpestingą vaikystę, kartu ir labai svarbius emocinio intelekto ir draugystės įgūdžius, kuriuos įgyjame būtent vaikystėje, o naudojame visą gyvenimą.“

Seriale „Pieno baras“ norima kalbėti apie rimtus ir svarbius klausimus, bet taip, kad suprastų vaikai. Modernios šeimos ir santykiai jose, kaip priimti save, kaip reaguoti į draugų skirtybes, bet vis tiek su jais draugauti, kaip išreikšti jausmus neįžeidžiant kito, kaip augti ir tobulėti, bet neprarasti atviro žvilgsnio į pasaulį.

Serialas „Pieno baras“ bus skirtas pradinėse klasėse besimokantiems vaikams. Serialą sudarys 13 serijų po 11 minučių.

Pilotinė serialo serija kaip atskiras animacinis filmas vaikams buvo pristatytas 2020-aisiais metais festivalio „Kino pavasaris“ šeimų programoje, vasarą keliavo po Europos animacinių filmų festivalius, taip pat buvo nominuotas Geriausio animacinio filmo kategorijoje „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose, rudenį buvo rodomas kino teatruose, o per Kalėdas galėjo išvysti ir LRT televizijos žiūrovai. Pilotinė „Pieno baro“serija sulaukė šiltų atsiliepimų tiek iš vaikų, tiek iš jų tėvų.

Šiuo metu „Pieno baras“ yra prieinamas lietuviškose internetinėse platformose: zmonescinema.lt, kinofondas.lt , Go3, Telia TV filmų nuomoje, C Gates televizijoje.

„Pieno baras“ turtingas ne tik spalvota ir nuotaikinga animacija, bet ir jo garsas yra ypatingas – muziką filmukui kūrė Paulius Kilbauskas, o personažus įgarsino būrys aktorių: Gelminė Glemžaitė, Agnė Kaktaitė, Marija Laukė, Oneida Kunsunga-Vildžiūnienė, Vytautas Rašimas. Taip pat savo balsą paskolino ir dainininkas Justinas Jarutis, o angliškoje filmuko versijoje voverių šeimyną įgarsino Erica Jennings.

Animacinio serialo kūrimą parėmė Lietuvos kino centras (LKC). Pilotinė serija buvo sukurta taip pat remiant LKC bei Vakarų Danijos kino fondo.

 

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2022 © AVAKADEMIJA, VŠĮ