Prasideda tradicinis „Sporto kino festivalis 2020“
Ketvirtadienį prasideda beveik savaitę truksiantis „Sporto kino festivalis 2020“. Dvylika dokumentinių ir viena vaidybinėuostos žiūrovus privers kitaip pašvelgti į sportą bei padės nusikelti į atokiausius ir gražiausius pasaulio kampelius.
Šiais metais tradicinį „Sporto kino festivalį“ sudaro dvylika dokumentinių ir viena vaidybinė juostos, pasakojančios apie asmenines istorijas ir sporto galią įkvėpti, keisti, gydyti, teikti džiaugsmą, integruoti. Filmai per sportą kalba apie lyčių lygybės, klimato kaitos, vaikų fizinio aktyvumo, pabėgėlių, pagyvenusių žmonių integracijos ir kitus socialinius iššūkius.
Šiemet visi festivalio filmai nemokami ir laisvai prieinami visos Lietuvos žiūrovams. Festivalio tikslas – šiuo sudėtingu laiku įkvėpti, praskaidrinti nuotaiką ir padėti bent vienam vakarui nusikelti į atokiausias ir gražiausias pasaulio vietas.
Gruodžio 10-16 dienomis festivalio filmus rasite kinofondas.lt. Sporto kino festivalio Facebook platformoje vyks diskusijos apie filmus ir jų gvildenamą problematiką, nuotoliniu būdu bus bendraujama su režisieriais, filmų herojais, specialistais.
Festivalį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas bendradarbiaudamas su JAV ambasada Vilniuje kartu su Amerikos kino diplomatijos programa „American Film Showcase“ ir Pietų Kalifornijos universiteto Kinematografijos fakultetu (USC School of Cinematic Arts), Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje, Vilniaus universitetu, Olimpiniu kanalu (Olympic Channel), Lietuvos Kino fondu.
„Sporto kino festivalis 2020“ programa:
„Laipiojimas aklai“: Neįtikėtina istorija apie pirmąjį aklą žmogų, kuris pasiryžo pirmasis pralipti į 137 metrų aukščio uolą Škotijoje „Old Man of Hoy“ naudojant apatinę saugą.
„K2: mano kelias“:Klaros ekspedicija pasakoja ne tik apie neįprastą sportą ir sėkmę, tai istorija apie neįveikiamą valią, troškimą bei pastangas tam troškimui pasiekti.
„Bėgikas“: Filmas pasakoja sudėtingą, bet pergalingą Guoro Marialio virsmą: nuo pabėgėlio iki visame pasaulyje žinomo ilgų distancijų bėgiko. Tai įkvepianti istorija, kurioje pasakojama apie vieno žmogaus dvasios stiprumą patiriant išbandymus.
„118 pėdų laisvės“:Jėgos aitvarų pasaulyje paplūdimiuose dominuoja vyrai, o moterys dažnai nustumiamos į antrąjį planą. Jalou Langeree norėdama įrodyti, kad gali būti ir kitaip, nuotykiui subūrė vien merginų komandą.
„Peržengiant ribas“:Filmas pasakoja penkių sportininkų, kurie varžosi Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse, istorijas. Tai JAV įvaikinta ledo ritulio žaidėja, skeletoninkas iš Ganos, slidininkas iš Afganistano, britų snieglentininkas ir šuolininkė su slidėmis, kuri įveikė kelio traumą. Visi šie žmonės yra sporto pasaulyje, nes peržengė savo asmenines ir fizines ribas.
„Nesąžiningas žaidimas: riedlenčių draudimas Norvegijoje“: Norvegijoje aštuntajame ir devintajame dešimtmetyje riedlentės buvo draudžiamos net 11 metų. Tik keletas patrakusių riedlentininkų nepaisė įstatymų ir slapčia važinėdavosi, taip išlaikydami šią sporto šaką gyvą. Kaip patrakėliai norvegai nesilaikė įstatymų ir toliau nelegaliai važinėjosi riedlentėmis? Pamatysite šiame filme.
„Už laisvę bėgti“:Šiandien, kai Vilniaus senamiestyje, Alpių kalnuose ar Niujorko parke vis pralekia atletiški bėgimo entuziastai, sunku suvokti, kad dar prieš 50 metų šis sportas buvo laikomas pavojingu sveikatai. Ypač moterims. Joms buvo uždrausta dalyvauti viešuose maratonuose net iki 1960 metų. Štai Kathrine Switzer, apsimetusi vyru, išdrįso bėgti 1976 m. Bostono maratoną, bet buvo negarbingai užpulta vieno pagrindinių organizatorių.
„(Ne)bėgiok“: Filmas ieško atsakymų į šiuos klausimus: kaip patys vaikai vertina fizinio ugdymo pamokas, ar švietimo sistema gali padėti vaikams susivokti, kaip veikia jų kūnas bei kodėl fizinis pasyvumas vadinamas šių dienų vėžiu.
„Suteikiant prieglobstį“: Įkvėptas sporto pagalba paversti pasaulį geresne vieta, olimpinis čempionas Niccolo Camprianis nutaria padėti trims pabėgėliams iš Sirijos įveikti atranką į 2020-ųjų Tokijo olimpines žaidynes ir varžytis jo paties, šaudymo oriniu šautuvu iš 10 metrų, rungtyje.
„Prieglobstis“:Filme atskleidžiama penkių keliautojų istorija. Jų aistra: įspūdingiausios pasaulio viršukalnės ir laisvė čiuožti vienumoje, toli nuo būrio žmonių ir populiariausių slidinėjimo kurortų. Šį kartą jie nutarė pakeisti įpročius ir sumažinti savo sukuriamos anglies dioksido taršos kiekį bei ieškoti būdų atkreipti dėmesį į klimato kaitą.
„Trofėjaus vagis“:Benas, jaunas futbolo žaidėjas, tiki, jog laimėtas geriausio žaidėjo apdovanojimas, padės išspręsti šeimos problemas. Kuomet Benas apdovanojimo negauna, imasi reikalą spręsti pats. Berniuko mama neseniai išsiskyrė su ilgamečiu draugu Kamu. Benas bei mama vis dar yra prislėgti. Išaušus apdovanojimo dienai, geriausio žaidėjo titulą laimi Beno draugas Mike, kuris vos įstengia spardyti kamuolį.
„Kovotoja“:Įkvepianti juosta seka iš Polinezijos kilusios, fenomenaliosios imtynių ir dziudo atletės Teshya Alo ketverių metų kelionę. Teshyai tik 16 metų, ji sveria 56 kilogramus, tačiau ant tatamio įveikia dukart už save vyresnes ir sunkesnes varžoves. Šis filmas pasakoja dinamišką jaunos atletės istoriją, pažymėtą brendimo iššūkių, bei visos šeimos atsidavimą vienai svajonei.
„Vilis“: 1958 metų sausio 18-ąją Willie O‘Ree pakeitė ledo ritulį amžiams. Vykstant kovoms dėl rasinės atskirties įstatymų panaikinimo ir pilietinių teisių judėjimo, Willie iš JAV pietų pabėgusių vergų palikuonis, tapo pirmuoju juodaodžiu žaidėju NHL. Jo kelias ledo ritulyje buvo sudėtingas ir kupinas iššūkių dėl jo rasės, gebėjimų ir paslapties, kurios niekas nežinojo.