Prisijungti
Ieškoti

Skalvijos kino akademijos kolekcijoje nauji, karantiną įveikę filmai

2021-01-07

Nuo 2016 m. „Skalvijos“ kino akademijos kolekcijoje tradiciškai talpinami geriausi baigiamieji darbai: specialiuoju prizu - skalvijuku apdovanotas darbas ir žiūroviškiausi filmai. Jau galite nemokamai žiūrėti pirmuosius, karantiną įveikusius darbus.

Kolekciją papildė net trys ryškiausi 2020 m. kino režisierių A. Gelažiūtės ir K. Davidavičiaus vadovaujamų kursų studentų diplominiai darbai: geriausiu filmu išrinktas S. Šimėno filmas „Savo tempais“ ir žiūroviškiausi, specialiųjų paminėjimų nusipelnę L. Džiovėnaitės ir K. Mameniškio darbai.

2020 m. skalvijuku apdovanotas Simono Šimėno filmas „Savo tempais“, pasižymi turtinga kino kalba, dramaturgija ir subtiliu scenarijumi. „Savo tempais“ tai trumpo metro filmas, kuriame jaunas kunigas (vaid. S. Duoplys) susiduria su painia moraline dilema svyruodamas tarp pašaukimo ir naujų pagundų. Asmenybės dvilypumas ir gyvenimo kelio pasirinkimas – visuomet artima tema jauniesiems kūrėjams, tačiau, S. Šimėno kuriamas vizualus pasakojimas nepataikauja žiūrovui, o išsiskiria savo laikui nemariu subtilumu, taip dar labiau įprasmindamas amžiną temos aktualumą. 

Džiovėnaitės baigiamasis darbas „Šalta varlė“ kalba apie kartų santykį, kuris išauga iš jauno maisto išvežiotojo Martyno (vaid. K. Kazanavičius) ir kaprizingos senolės Elenos (vaid. I. Dzikarienė) atsitiktinės ir ne visai malonios pažinties. Švelnus ir šiltas 10 minučių trunkantis pasakojimas, lygiai taip pat, kaip kurioziškai užsimezgusi draugystė, sutepa sielą medumi ir bent centimetru paaugina žiūrovą.

Mameniškio dokumentinis darbas „Lietuviškas divertismentas“ nukelia į pažįstamą ir atpažįstamą Palangą. Meditatyviame stebėjime užfiksuotos ne tik bangos ir neoninės iškabos, bet iš šių dienų aktualijos, kurių kontekste saulę delne laikantys ir bokso kriaušę nugalintys poilsiautojai nori pamiršti pandemiją, pasilinksminti ir pabėgti, tačiau, atrodo tokie matyti ir užstrigę laike. 7 minutes trunkantis pasivaikščiojimas J. Basanavičiaus gatve pilnas blyksinčių šviesų maskuojamo gatvės absurdo ir nežinomybės.

„Skalvijos“ kino akademiją 2007 m. įkūrė „Skalvijos“ kino centras. SKA yra antrieji namai mylintiems kiną ir norintiems jį kurti vyresnių klasių moksleiviams. Čia moksleiviai yra supažindinami su kino kūrimo procesu, gilinamos kino teorijos ir istorijos žinios. Kasmet SKA baigia apie 30 moksleivių, didelė jų dalis tęsia darbą kino industrijoje. SKA baigė ir dalis šiandieninės Lietuvos kino kartos – M. Kavtaradzė, M. Stonytė, G. Urbonaitė, A. Rudaitis, K. Metvejevaitė ir daugelis kitų.

Nemokamai šiuos ir kitus kolekcijos filmus žiūrėkite čia: https://www.kinofondas.lt/kolekcija/skalvijos-kino-akademija/

Strateginis partneris Lietuvos kultūros taryba

 

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2024 © AVAKADEMIJA, VŠĮ