Prisijungti
Ieškoti

Virtusi narkobarone su arabiška skara aktorė I.Huppert atkeliauja į Lietuvos mažuosius kino ekranus

2021-01-15

Naujų filmų ir geros nuotaikos išsiilgusiems žiūrovams legendinė prancūzų aktorė Isabelle Huppert turi gerų žinių. Nuo sausio 14 d. ji grįžta į Lietuvos ekranus, šįkart mažuosius – namų kino platformose startuoja veiksmo komedija „Dylerė“ („La daronne“, 2020).

Isabelle Huppert per 50 metų trunkančią karjerą daugiausiai vaidina rimtus vaidmenis, tačiau atsidūrusi komedijoje sugeba prajuokinti kaip niekas kitas. „Dylerės“ centre – prancūzų-arabų kalbų vertėja Pasjans (I.Huppert), dirbanti Paryžiaus policijos narkotikų skyriuje. Norėdama atsikratyti besivelkančių skolų, ji įsivelia į narkotikų verslą ir slapčia perima nieko neįtariančių narkotikų prekeivių siuntą. Pasjans pradeda stumdyti prekę smulkiems rajono dyleriams, bet darbo policijoje neatsisako. Prasideda virtinė nuotykių, juokingų nesusipratimų ir dvigubų žaidimų. 

„Šis filmas ne apie narkotikų platinimą. Moters portretas yra esminė pasakojimo dalis,“ – filmo prasmę atskleidžia režisierius Jean-Paul Salomé.

„Pasjans asmenybę pristato įvykiai, ne praeitis. Iš pradžių ją matome tarsi baltą drobę, o po kiek laiko ji tampa anarchiste, drąsia ir amoralia asmenybe. Tai labai įdomus požiūris į personažą,“ – sako I.Huppert. Dylerė / La daronne 

I.Huppert prieš filmavimą praleido kelis mėnesius besimokydama arabų kalbos ir tarimo. Po filmo premjeros ji susilaukė pagyrų dėl nepastebimo akcento. Režisierius ruošdamasis filmavimui pasikvietė du vertėjus, kurie dirbo kartu su policija ir dalyvaudavo nusikaltėlių suėmime.

„Viena moteris versdavo iš portugalų kalbos viską, kas būdavo susiję su Brazilija, padirbtomis tapatybėmis, prekyba narkotikais ir pan. Ji mums parodė, kaip verčia įrašus namie. Kartais ji tiesiog lygindavo rūbus besiklausydama įrašų!” – interviu pasakojo režisierius. 

Viena geriausių pasaulio aktorių laikoma I. Huppert yra nominuota rekordiniam skaičiui – šešiolikai – Prancūzijos kino „Cezario“ apdovanojimų, iš kurių du laimėjo. Taip pat ji yra nominuota 6-iems prestižiniams „Lumiere“ apdovanojimams, iš kurių apdovanota buvo keturis kartus. Geriausiai žinoma iš Michaelio Hanekės filmų „Pianistė“ („La pianiste“, 2001) ir „Meilė“ („Amour“, 2012), François Ozon „8 moterys“ („8 femmes“, 2002) ar Paulo Verhoeveno „Ji“ („Elle“, 2016), už kurį aktorė buvo apdovanota „Auksiniu gaubliu“ ir nominuota „Oskarui“. I. Huppert visiems labiau atpažįstama iš įkūnijamų šaltakraujiškų vaidmenų, kuriuose aktorė nebijo peržengti ribų. Tačiau ji nebijo parodyti ir kitos savo pusės – vaidinti komedijose.

„Dylerė“ legaliuose namų kino platformuose nuo sausio 14 d.: https://bit.ly/dylerė

 

 

Projekto vykdytojas

Projekto partneris

Projekto partneris

Projekto partneris


2014-2022 © AVAKADEMIJA, VŠĮ